SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orduspor Teknik Direktörü Hector Cuper, mor-beyazlı futbolcularla etkileşim içinde olması gerektiğini vurgulayarak, “Futbolcular benim gözüme bakmadıkları gün, tepki vermediklerinde ben burada olmayacağım” dedi.

Orduspor, Sanica Boru Elazığspor mağlubiyeti ile düşme potasına yaklaşırken, hafta sonu ligin 26. haftasında sahasında oynayacağı Gaziantepspor maçının hazırlıklarına başladı. Orduspor Tesisleri'nde teknik direktör Hector Cuper yönetiminde gerçekleştirilen antrenmana Orduspor tam kadro çıkarken, hafif sakatlığı bulunan Ayilla Yussuf takımdan ayrı çalıştı.

Antrenman, ısınma hareketleri ile başlarken kondisyon ağırlıklı devam etti. Elazığspor maçında forma giyen futbolcular, düz koşu yaparken, forma giymeyenler çift kale maç yaptı.

Antrenman öncesinde açıklamalarda bulunan Hector Cuper, Gaziantepspor karşılaşmasının hayati önem taşıdığını belirterek, “Çok önemli bir maç. Yenilgi ya da galibiyet alsanız çok şey değiştirecek bir maç aslında. Yenilgi kelimesini şuan kullanıyorum. Bu hafta içinde bir daha kullanmayacağım. Takımın halen ayakta olduğunu düşünüyorum. Elazığspor maçına kazanmaya gittik, oyuncularda kazanmak istediklerini sahada gösterdi fakat yenildik. Üzüntülüyüz. Yenildiğiniz içinde sahada yaptığını bir işe yaramıyor. Takım halen ayakta biz umudumuzu halen taşıyoruz. Kimse o umudu bizden alamaz” dedi.

Cuper, taraftardan umudunu yitirmemesini isterken, konuşmasına şöyle devam etti: “Taraftara hep galibiyet vermek gerekiyor. Yoksa taraftar istediğini alamıyor. Taraftarında bilmesi gerekiyor ki burada her gün çalışıyoruz. Onlar burada ne kadar çalıştığımızı göremiyor. Takım elinden geleni yapıyor. Kazanmak için çalışıyoruz sonuçta. Benim taraftardan isteğim, inançlı olmaları, umutlu olmalarıdır. Kazanmak için bizim de onlara ihtiyacımız var. Geçen hafta 3-2'lik çevirdiğimiz maçta, taraftarın bize çok yardım ettiğini biliyorum. Birbirimize ihtiyacımız var.”

Orduspor Teknik Direktörü Hector Cuper, ligde 30-31 puanın altındaki takımların hiç birinin sakin olmadığını kaydederken, “Kimin küme düşeceğini söylemeyiz” ifadelerini kullandı.

Hector Cuper, Ordusporlu futbolcuların kendisine tepki vermediği gün takımdan ayrılabileceğine dikkat çekerek, “Ben oyuncular ile konuştuğum zaman onlar benim gözüme bakıyorsa, beni dinliyorsa ya da tepki vermeye çalışırlarsa aldıkları sonuca karşı ben her zaman o takımla devam ederim. Hiçbir şekilde bırakmam. Ama futbolculara baktığımda ben konuşurken gözümün içine bakmıyor, tepki vermiyorlar gerektiği gibi, o zaman ben bırakabilirim. Onlar benim gözüme bakmadıkları gün, tepki vermediklerinde ben burada olmayacağım” şeklinde konuştu

Yayınlanma Tarihi:13:24,