SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta Manuel Fernandes ile Ersan Gülüm’ün sakatlıkları keyifleri kaçırmıştı, ancak Hugo Almeida’dan gelen haberler ile Ersan’ın durumundaki gelişmeler yüzleri güldürmeye başladı.

Bu sezon yaşanılan şanssız sakatlıklar nedeniyle sıkıntılı süreçlerden geçen siyah beyazlı takımda, teknik direktör Samet Aybaba, sakatlığı geçen Almeida’ya hafta sonu görev vermeye hazırlanıyor.

Tecrübeli teknik adamın, Kasımpaşa ile Cumartesi günü oynanacak Spor toto Süper Lig’in 26. Hafta mücadelesinde kadroya alacağı Almeida’ya son 20 dakika görev vermeyi düşündüğü öğrenildi.

Samet Aybaba’nın yine sakatlığı geçen Necip’i de bu maçta son yarım saatte sahaya süreceği belirtildi.

Bu arada sol ayak bileği iç yan bağlarında zorlanma ile kemik ödemi tespit edilen ve 1 hafta sonra takımla çalışmalara başlayabileceği belirtilen Ersan Gülüm’ün ağrılarının büyük oranda geçtiği açıklandı.

Yere basmaya başlayan ve günde 3 saat bileğini çalıştırıp buz tedavisi uygulayan Ersan’ın “Belki hafta sonuna yetişebilirim” diyerek forma giymeye hazırlandığı öğrenildi.

Teknik direktör Samet Aybaba, Kasımpaşa maçında sahaya süreceği 11’i de kafasında şekillendiriyor. Kalede Cenk’e görev verecek olan tecrübeli teknik adam, savunmayı Hilbert, Sivok, Escude, Emre dörtlüsü ile oluşturup orta alanda İbrahim Toraman, Veli, Oğuzhan, Holosko, Olcay, ileride de Niang’a görev vermeyi planlıyor.

Yayınlanma Tarihi:15:07,