SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Lopez, Casillas’tan daha iyi’

Manchester United'ın teknik patronu, Real Madrid'e elendikleri akşam Lopez'in kurtardığı topları Casillas'ın kurtaramayacağını iddia etti.

Güncellenme: 13:17, 11/03/2013
‘Lopez, Casillas’tan daha iyi’

Manchester United’ın teknik direktörü Sir Alex Ferguson, Real Madrid’e geçici süre file bekçiliği yapması planlanan Diego Lopez’i, as kaleci Iker Casillas’tan çok daha iyi bulduğunu söyledi.

2013’ün büyük kesminde bilek sakatlığından dolayı forma giyemeyen Casillas, Valencia ile oynanan kupa maçında sakatlanmış, yerine Real Madrid’de yetişmiş olan Sevilla’nın tecrübeli file bekçisi Diego Lopez alınmıştı.

İspanyol file bekçisinin geçici süreliğine kaleyi koruması planlanırken, 31 yaşındaki eldiven her maç yaptığı harika kurtarışlarla Iker Casillas’ı sezon sonuna kadar yedek kalmak zorunda bırakacak gibi gözüküyor. Manchester United’ı eleyen Real Madrid’de iki maçta da yaptığı müthiş kurtarışlarla maçlara damgasını vuran Lopez’e bir övgü de Kırmızı Şeytanlar’ın teknik patronundan geldi.

Sir Alex, başarılı file bekçisini Casillas ile kıyaslarken, “Bence biz gol kaçırdıktan ziyade Lopez bu topları kurtardı, kalede keşke Casillas olsaydı. Iker, Lopez’in kurtardığı topları kurtaramazdı. İlk yarıda Welbeck’in, ikinci yarıda Persie’nin ve Vidic’in pozisyonlarını inanılmaz kurtardı. Casillas bu türde bir kaleci değil.” diye konuştu.

Bileğinden sakatlanan Casillas’ın önümüzdeki haftalarda tamamen iyileşmesi bekleniyor, fakat her maç ekstra performanslar ortaya koyan Diego Lopez ve yıldızının bir türlü barışmadığı Jose Mourinho faktörleri göz önüne alındığında tecrübeli file bekçisinin kalesini devralması zor gözüküyor.

Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale kalmayı başaran Real Madrid, 15. Mart’ta yapılacak olan kura çekimini bekliyor.

(Goal)