SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

QPR’ın teknik direktörü Harry Redknapp, Portekizli çalıştırıcı Jose Mourinho’yu yeniden Chelsea’nin başında görmeyi dilediğini ve tecrübeli çalıştırıcının Maviler’e tekrar başarı getirebileceğine inandığını ifade etti.

Son maçlarda önce Barcelona karşısında üstünlük kuran, hem Kral Kupası hem de Şampiyonlar Ligi’nde yoluna devam eden Real Madrid’in teknik patronu Mourinho’nun kulüp ve taraftarlarla arasının hala iyi olmadığı dedikoduları tam gaz devam ediyor.

Sezon sonunda Madrid’i bırakacağı düşünülen Mourinho için, The Sun’daki köşesinde yer veren Redknapp, Mourinho’yu idare etmenin kolay olmadığını ve Portekizli’nin yazın kulüpsiz kalıp Chelsea’ye geri dönüş yapabileceğine inandığını belirtti.

‘Seçilmiş Antrenör”ü idare edebilecek kulüp sayısının sayılı olduğunu da belirten teknik adam, “Mourinho Madrid’den ayrılırsa onu idare edebilecek 1 ya da 2 kulüp var. Haliyle bunlardan biri de Chelsea. Eğer Rafa Benitez sezon sonunda görevi bırakırsa, Mourinho da göreve dönmek için can atabilir. Taraftar hala kendisini özlüyor. Kadro kalitesi yüksek olan ve başkanının bol parası olan bir kulübe dönmesi onun için hayra olur, üstelik o da Chelsea’yi yeniden üst kalite bir takım haline getirebilecek nadir isimlerden” dedi.

Mourinho’nun yönetmeyi çok iyi bildiğini ve bu işi sanata döktüğünü de söyleyen tecrübeli teknik adam, “Gittiği takımlara bir bakın, bir de o ayrıldıktan sonra o takımların hallerine bir bakın. Chelsea de Inter de bir daha onun zamanındaki gibi istikrarlı ve güçlü olamadılar” diye konuştu.

Yıldız teknik direktörün Maviler’e dönmesinin sorun yaratmayacağına inandığını belirten teknik adam, “Anlaşmazlık ve münakaşalar Mourinho’yu takip ediyorlar. O hep aklından geçeni söylüyor, neden öyle yapmasın ki zaten? İnsanlar her daim antrenörlerin ruhsuz ve renksiz insanlar olmasını bekliyorlar” şeklinde konuştu.

Roman Abramovich’in hala kulübün başında olduğunu ve futbola yatıracak bolca parası olduğunu belirten İngiliz, “Pek çok oyuncu da hala kulüpte, Mourinho dönerse müthiş bir kavuşma olur ve ben de bunu görmeyi çok isterim” diyerek sözlerini bitirdi.

(Goal)

Yayınlanma Tarihi:11:06,