SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig de zor günler geçiren Göztepe, 18 Mart Pazartesi günü saat 20.00’da Atatürk Stadı'nda Play-off mücadelesi veren ezeli rakibi Karşıyaka'yı konuk edecek.

Göztepe, ligin 25. haftasında deplasmanda Adanaspor'a 2-1 yenilerek 23 puanla 17. sıraya yerleşti ve düşme potasından kurtulamadı. Karşıyaka ise evinde TKİ Tavşanlı Linyitspor ile 0-0 berabere kalarak 37 puanla 6. sıradan 8. sıraya geriledi.

Göztepe, ezeli rakibini yenerek kötü gidişata dur demek isterken, Karşıyaka'ya ise zorlu derbiyi kazanarak Play-off yarışından kopmamak istiyor. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 17 Mart Pazar saat 19.00’da günü oynanacağı duyurulan ancak Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP), Türkiye genelince yapacağı miting nedeniyle 18 Mart Pazartesi gününe alınan derbinin tekrar eski güne alınma ihtimali var. Göztepeli ve Karşıyakalı taraftarların maç gününün değiştirilmesine sosyal medyada büyük tepki göstermesi üzerine İzmir Valisi Cahit Kıraç, derbinin tekrar Pazar gününe alınması konusunda girişim başlattıklarını açıkladı.