SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kafkas maçın ardından, “Ortaya koyduğumuz performansı beğendim” dedi ama camianın geneli, “Hey gidi Trabzon! Şu futbolu beğenir, 1 puana sevinir olduk” fikrinde birleşti.

Art arda kaybedilen puanlar nedeniyle düşme hattına kadar gerileyen bordo-mavililer, kritik önem taşıyan Beşiktaş karşılaşmasından 0-0'lık beraberlikle ayrıldı. Skordan ziyade taraftarları üzen konu, 90 dakika boyunca sergilenen sıkıcı ve üretkenlikten uzak futboldu. Bu nedenle teknik direktör Tolunay Kafkas'ın maçtan sonra yaptığı açıklamalar büyük şaşkınlık yarattı. Deneyimli hoca mücadelenin ardından, “Ortaya koyduğumuz performansı beğendim. Sahanın hakimi bizdik. Böyle bir futbolun karşılığı beraberlik olmamalıydı. Oyuncularımı mücadeleleri ve takım olma çabaları nedeniyle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Fakat camianın geneli, Tolunay Kafkas'tan çok daha farklı düşünüyor. Bordo-mavililer, Beşiktaş derbisinin ardından çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde ve forumlarda görüşlerini dile getirdiler. Taraftarlar, Trabzonspor'un sergilediği futbolun hiç de iyi olmadığını, teknik direktörlerinin övgü dolu sözlerini hayretle karşıladıklarını belirttiler. Fırtına'ya gönül verenler, “Hey gidi Trabzonspor! Bir zamanlar Avni Aker'de rakiplerimize korner bile attırmazdık. Şimdi şu berbat futbolu bile beğenir, evimizde Beşiktaş'tan 1 puan aldık diye sevinir olduk” görüşünde birleştiler.