SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chelsea’nin ‘geçici’ çalıştırıcısı Rafael Benitez, Federasyon Kupası mücadelesi akabinde Manchester United’ın teknik patronu Sir Alex Ferguson’un elini sıkmadığını itiraf etti.

Goal’de yer alan habere göre; İspanyol teknik adamın Liverpool zamanlarından beri araları bozuk olan ikili, bu maçta da aralarını düzeltemediler. Rafa, barış için Sir Alex’e elini uzattığını, ancak İskoç teknik adamın elini havada bıraktığını ifade etti.

Bu durumu kaba ve ukalaca bulduğunu ifade eden tecrübeli antrenör, “Elimi uzattım ve bekledim, benim bir eğitimim var. Eğer cesaretiniz varsa ona sorarsınız, bir sürü insan elimi uzatıp, beklediğimi gördü” diyerek sert bir dille konuştu.

Baskı altında olan ve sezon sonunda büyük ihtimalle görevi bırakacak olan Benitez’in ekibi, Old Trafford’da oynanan maçın daha ilk 11 dakikasında 2-0 geriye düşmelerinin ardından Ramires ve Eden Hazard’dan gelen gollerle beraberliği yakalamış ve galibiyeti de elinden kaçırmıştı.

Bitiş düdüğünün ardından ITV’ye konuşan İspanyol, Manchester City ile yarı-final oynama şansını bu maçta elde edemedikleri için şanssız olduklarını ve iyi oynayan tarafın da yine kendileri olduğunu söyledi. Juan Mata’nın son dakikalarda De Gea’yı geçememesinin çok şanssız olduğunu söyleyen tecrübeli çalıştırıcı, “Bence, özellikle ikinci yarıda onları ezdik. Oyunun kontrolü bizdeydi ve fırsatları da biz yakaladık” dedi.

Juan Mata’yla maçın ardından konuştuğunu söyleyen Benitez, “Mata bana De Gea’nın müthiş bir kurtarış yaptığını söyledi. Çok şanssızdık, De Gea topu harika çıkardı. Önce ManU’yu elemeye odaklanmalıyız, City’i düşünmeye daha var, zira Manchester United çok güçlü bir takım” ifadelerini kullandı.