SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilyalı sağ bek, Deportivo karşısında alınan 2-0’lık galibiyetin önemini dile getirdi ve La Liga’nın Şampiyonlar Ligi’nden çok daha zorlu bir turnuva olduğunu iddia etti.

Barcelona forması giyen Dani Alves, La Liga’da şampiyon olmanın Avrupa’nın zirvesine çıkmaktan daha zor olduğunu belirtti.

Barcelona’nın 2-0 kazandığı Deportivo maçının ardından açıklamalarda bulunan Alves, “Bana göre ligi kazanmak daha zor ve çok daha değerli çünkü 38 maçlık bir periyottan bahsediyoruz. Şampiyon olmak burada insanlar için çok büyük bir anlam ifade ediyor. Elbette her turnuvanın kendi iççinde önemi çok büyük ama Şampiyonlar Ligi’nin de La Liga’yı etkilemesine izin vermemeliyiz” diyerek La Liga’nın önemini vurguladı.

Goal’de yer alan habere göre; Brezilyalı oyuncu, Deportivo maçında aldıkları galibiyete değindi ve “Salı günü oynanacak maça kendimizi motive etmemiz için bugün hedefimiz galip gelmekti ve bunu başardık Son dönemdeki performansımız tamamen mental. İşler kötüye gitmeye çalışınca takım olarak kulaklarımızı tıkamamız ve hakkımızda söylenenlerden etkilenmememiz gerekiyor. Ayrıca kalemizi gole kapatmamız bize güven veriyor. Uzun zamandır bunu başaramamıştık. diyerek moral depoladıklarını ifade etti.

Barcelona ve Milan, salı akşam 21:45’te Camp Nou’da kozlarını paylaşacak.