SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcimiz G.Saray’ın, Almanya’nın Schalke 04 takımı ile 12 Mart Salı günü deplasmanda oynayacağı 2. Tur rövanş maçını yönetecek hakemler belli oldu.

Stadion Gelsenkirchen’de oynanacak ve saat 21.45’te başlayacak karşılaşmayı İsveç Futbol Federasyonu’ndan Jonas Eriksson yönetecek. Eriksson’un yardımcılıklarını Mathias Klasenius ve Daniel Warnmark yapacak. Stefan Wittberg’in dördüncü hakem olarak görev alacağı karşılaşmanın ilave yardımcı hakemleri ise Stefan Johannesson ve Strömbergsson.

MİLYONER HAKEM

Bu kritik mücadeleyi yönetecek hakemin çok ilginç bir özelliği bulunuyor. İsveçli hakem, ülkesindeki en önemli medya organizasyonlarından birisi olan IEC firmasının yüzde 15’lik hisselerini elinde bulunduruyordu. Elindeki bu hisseleri satan Eriksson, yüksek bir kazanç elde etti ve ‘multimilyoner’ ünvanıyla anılmaya başlandı. Buna rağmen futbol sevgisi bitmeyen Eriksson, “Sahibi olduğum para bende bir şeyi değiştirmedi. Hala hayatımda yapılacak en iyi şey futbol hakemliğidir” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:14:23,