SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

M.United’ın emektar yıldızı Ryan Giggs, Şampiyonlar Ligi’nde R.Madrid ile oynadıkları rövanş maçında Cüneyt Çakır’ın Nani’ye gösterdiği kırmızı kartın kariyerinin en büyük hayal kırıklığını yaşattığını söylerken, pozisyonla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Daily Mail‘e konuşan Giggs, “Çakır’ın yanına giderek Nani’nin sadece topa baktığını söyledim ve ardından hemen pozisyonumu almak üzere geri döndüm çünkü serbest vuruş kullanılacaktı. O anda Çakır’ı kırmızı kartını çıkarırken gördüm. Futbol sahalarında daha önce hiç böyle büyük bir şok yaşamamıştım. Çünkü bu kararı hiç beklemiyordum. Ayrıca seyircileri de bu kadar şok olmuş şekilde hiç görmemiştim.” dedi.

Psikolojik bir çöküntü yaşadıklarını anlatan Giggs sözlerini şöyle devam ettirdi, “Hocamız her zaman Avrupa maçlarıyla ilgili olarak bize, ‘Dikkatli olun yoksa çatı her an çökebilir.’ der. Ve öyle de oldu. Ancak ortada oyuncuları, taktiksel yaklaşımı ya da performansları eleştirecek bir durum yok. Soyunma odasında inanılmaz bir sessizlik vardı. Herkes dilini yutmuş gibiydi. Tam bir şok yaşadık.”

Real Madrid karşısında alkışlanacak bir performans sergilediklerini belirten Giggs, “Genç oyuncular için söylüyorum. Bu maçtan sonra ‘İyi mi oynadım yoksa kötü mü’ diye bir soru var. Böyle düşünmesinler. Çünkü gerçekten harika bir performans gösteriyordu. Ta ki Nani atılana kadar.” diye konuştu. (tr.goal.com)

Yayınlanma Tarihi:16:00,