SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milan Başkanı Adriano Galliani, hafta içi Barcelona ile oynanacak Şampiyonlar Ligi maçı öncesi Katalan ekibini göklere çıkardı.

Maç hakkında değerlendirmelerde bulunan Galliani, “Dünyanın en iyi takımına karşı kendimizi test etme fırsatına sahibiz. Bu sezon oynadığımız en önemli maçlardan biri olacak. Açıkçası Pazzini ve Mexes’in durumunun belirsiz olması bizi kaygılandırıyor ama eksiksiz olursak turu geçeceğimize inanıyorum” dedi.

Galliani, takımının savunma ağırlıklı bir oyun sergileyeceği iddiaları üzerine “Kalemizin önüne set çekmek gibi bir amacımız yok. Çıkıp kendi oyunumuzu oynayacağız. Takımıma güveniyorum ama Barcelona da ilk maçın ardından daha kuvvetli dönecektir. Belki şu an formda değiller ama bu durum Barcelona’nın dünyanın en iyi takımı olduğu gerçeğini değiştirmiyor” cevabını verdi ve geçtiğimiz sezon Chelsea’nin oynadığı gibi bir futbol ortaya koymayacaklarını ifade etti.

Son olarak Serie A’daki şampiyonluk mücadelesine değinen Galliani, “Ocak ayından hazirana kadar en büyük beklentim, Milan’ı şampiyon olarak görmek. Aslında buraya geldiğim ilk günden bu yana şampiyonluktan başka hedef belirlemiyorum. Asla ikincilik ve üçüncülükle yetinecek birisi değilim” diyerek hedeflerinin sezonu lider tamamlamak olduğunu dile getirdi.

(Goal)

Yayınlanma Tarihi:11:39,