SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tottenham’ın yıldızı Gareth Bale, PSG’in Avrupa’nın önemli takımlarından biri olduğunu ancak bir Barcelona veya R.Madrid kadar büyük olmadıklarını düşünüyor.

Bu sezon çok iyi bir performans sergileyen ve 34 maçta 23 gol kaydederek takımının ligde üçüncü sıraya tırmanmasında büyük pay sahibi olan Galli yıldızın ismi transferde son dönemde PSG ile anılmaya başladı.

Fransız kanalı Telefoot‘a açıklamalarda bulunan Bale, “PSG harika transferler yaptı. Manchester City’nin izinden gidiyorlar. Ama henüz Real Madrid, Bayern Münih ve Barcelona gibi kulüplerin seviyesine gelemediler.” dedi.

Kendisini sürekli geliştirmek için çabaladığını ifade eden oyuncu, “Çocukluğumda Ryan Giggs benim kahramanımdı. Ama bugün Ronaldo ve Messi herkes için bir referans oluşturuyor.” şeklinde konuştu.

Tottenham’ı eski yönetici Damien Comolli de Telefoot‘a verdiği demeçte “Bence PSG bir oyuncuyu istiyorsa elde etmek için tüm gücünü kullanır. Ama bence Bale %90 takımında kalacak. Tottenham yönetiminin nasıl çalıştığını biliyorum. Bale gibi bir oyuncunun bedelini dünyada şu an 3 ya da 4 kulüp verebilir.” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:15:16,