SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orta saha morfinle bayılttı

PLZEN'İN ilk tehlikeli pozisyonu Volkan Demirel'in kısa düşen pasıyla geldi. Napoli'yi iki maçta da gol yemeden eleyen ve rakip filelere 5 gol gönderen Çek takımı dün gece adeta morfinle bayıltılmış gibiydi. Emre ve Meireles'in yokluğuna rağmen Fenerbahçe orta sahası rakibe bir tek organize  atak fırsatı vermedi.

TEKNİK Direktör Aykut Kocaman'ın, Selçuk Şahin tercihi çok doğruydu. Böylesine önemli bir gecede tecrübeli bir oyuncu orta sahadaki dengeyi sağlayabilirdi. Sağdan Gökhan Gönül, soldan Ziegler hücuma çok sayıda top taşıdılar. Sow ile Webo sık sık alan değişitirip rakip savunmayı bir hayli yordu. Kuyt çok çalışıyor. Tam bir takım oyuncusu. Zaman zaman savunmaya kadar gelip top çıkardığını da gördük. Ancak maçın kırılma anında inanılmaz bir gol kaçırdı.

RÖVANŞIN seyircisiz oynanacağını düşünürsek dün gece kaçan gollere üzülmemiz gerekiyor. Plzen kalesini şut bombardımanına tuttuk ama çerçeveyi 81'de bulduk. Golde Gökhan Gönül, Sow ve Webo işbirliği harikaydı.

SOW mükemmele yakın oynadı. Ayağına çok hakim ve asla bencil değil. Kaleci Kozacik, Senegalli yıldızın jeneriklik bir golünü inanılmaz kurtardı.

RAKİBİ uyutan Fenerbahçe biraz zorlasa fark yapabilirdi. Sarı-lacivertliler beklediğinden daha kolay bir Plzen buldukları için belki de kafalarında ‘Turu geçtik' düşüncesi hakim oldu. Ama geçmişten ders çıkarmak gerekiyor. BATE Borisov deplasmanından golsüz eşitlikle dönen Fenerbahçe, Şükrü Saracoğlu'nda sıkıntılı bir maç kazanmıştı.

MEHMET Topal oyunun savunma yönünü kusursuz oynuyor. Ancak hücumda katkı yapamıyor. Bir iki cılız şut denemesinin dışında ilerideki arkadaşlarına olumlu paslar atamadı. Genel olarak baktığımızda sanki bir hazırlık maçı izledik. Orta alandaki hazırlık paslarındaki başarı, rakip ceza alanını içinde yoktu. Fenerbahçe oyunun kontrolünü sürekli elinde tutmanın semeresini golle aldı. Bir gol rövanş için büyük avantaj olarak cebimizde. İstanbul'da büyük bir mucize olmazsa, Fenerbahçe ‘Çeyrek finalde' diyebiliriz.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek