SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Heynckes’e ayıp oluyor’

Eski milli futbolcu Ballack, Guardiola'nın takımın başına geçeceğinin sıklıkla konuşulmasının Heynckes'e karşı yapılan bir ayıp olduğunu düşünüyor.

Güncellenme: 10:16, 09/03/2013
‘Heynckes’e ayıp oluyor’

Almanya milli takımının eski kaptanı Michael Ballack, Pep Guardiola hakkında durmak bilmeyen konuşmaları, Bayern Münih’in şu anki patronu Jupp Heynckes’e karşı yapılan bir saygısızlık olarak görüyor.

Barcelona’nın eski teknik direktörü Pep Guardiola’nın Bayern Münih’in başına geçeceği duyurulduğundan beri Bayern’in adının geçtiği her haberde Pep’in de isminin geçmesinden rahatsız olduğunu belirten Ballack, Spox.com’a yaptığı açıklamada kulübün çok büyük işler başarmakta olduğunu ve dikkatlerin aslen bu yöne çekilmesi gerektiğini belirtti.

Eski futbolcu, “Guardiola gerçekten de inanılmaz bir çalıştırıcı. Çok başarılı ve kendine has bir tarzı var. Fakat, yaz gelene kadar bence Heynckes’in takımını onurlandırmalıyız. Eğer böyle bir anlaşma yapılırsa tabii ki medya gidip Guardiola’yı konuşur. Bence şu an Jupp Heynckes’e saygısızlık yapılıyor ve yaptıklarının kıymetini kimse bilmiyor. Heynckes sadece suskunluğuyla bile kalitesini gösteriyor” diye konuştu.

Bayern’in Arsenal karşısındaki tur şansını da değerlendiren Ballack, “Bayern, son bir kaç yılda oyunculara ve onların potansiyellerine yatırım yaptı. Şampiyonlar Ligi’ni kazanabilecek kalitede bir kadroları var. Üstelik öyle sürpriz bir isim olarak değil, turnuvanın favorisi olarak bu işi başarabilirler” dedi.

Chelsea’nin eski orta sahası Ballack, 2002-2006 yılları arasında Münih formasını terletmişti.

(Goal)

Yayınlanma Tarihi:10:14,