SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cüneyt Çakır’ın kırmızı kart kararıyla sahada 10 kişi kalan ve Real Madrid’e Old Trafford’da elenen Manchester United’da teknik patron Alex Ferguson, Nani’nin atılmasından bu yana henüz toparlanamadıklarını itiraf etti.

Kırmızı Şeytanlar, ikinci yarıda buldukları golle Madrid karşısında öne geçmişlerdi, ancak 56. dakikada oyundan atılan Nani, takımını eksik bırakmış, ardından da Real Madrid 10 kişi kalan ManU’yu deplasmanda 2-1 yenerek turu atlayan taraf olmuştu.

MUTV’ye konuşan Sir Alex, “Kırmızı karta inanmak güç. Sanırım, hepimiz bu kartın ne kadar hatalı olduğunu biliyoruz. Maçı tekrar izledik ve yine kart kararına şok olduk. Oyuncular da oyun içinde bu karara şok oldular ve maçın bir kısmında yokları oynadık. Skor 2-1 olunca, maçın son 15 dakikasında kendimize geldik. Belki 5 gol bile atabilirdik, ama olmadı” diye konuştu.

Hakemin yeniden hatalı karar verebileceği korkusunu yaşadıklarından dolayı oyuncularının bir süre futbol oynamayı unuttuklarını dile getiren Ferguson, “Bizce bu kırmızı kart kararı tamamen önyargılıdır. Bu karttan önce rakibimiz pozisyona bile giremiyordu. Taktiksel olarak çok iyiydik, Real’i çok iyi çalışmıştık. Analizlerimiz muhteşemdi. Onlara bela olacağımız kesindi” ifadelerini kullandı.

Giggs’in sağ kanatta oynamasının Real’in sol kanadına büyük zorluklar çıkardığını belirten Sir Alex, “Giggs orada hep tehlike yarattı. Arkasında da Rafael’in oluşu o kanadı bizim lehimize çevirdi. Nani de Arbeloa karşısında müthiş oynuyordu” dedi.

Manchester United, böylece evinde Real Madrid’e yenilerek bir kez daha Şampiyonlar Ligi’ne erken veda etti.

(Goal)