SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şener, “Çok kötü oynuyoruz. Puan cetvelindeki yerimiz ortada. Durumumuz sempatik değil. Beşiktaş'ı yenerek depara kalkmamız lazım. Umarım oyuncular da bunun farkındadır” dedi.

Süper Lig'de düşme hattıyla arasında sadece 3 puan bulunan Trabzonspor, bu akşam son derece kritik bir maça çıkacak. Bordo-mavililer, şampiyonluk mücadelesi veren Beşiktaş ile Avni Aker'de kozlarını paylaşacak. Her iki takımın da şiddetle galibiyete ihtiyaç duyduğu bir döneme denk düşen müsabaka öncesi, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'den açıklamalar geldi. Hem itiraf hem de gözdağı niteliği taşıyan sözler söyleyen Şener, “Çok kötü oynuyoruz. Puan cetvelindeki yerimiz ortada. Durumumuz sempatik değil. Artık büyük bir takımı yenerek depara kalkmamız lazım. Umarım oyuncular da bunun farkındadır” ifadelerini kullandı.

ZARF FALAN TESLİM ETMEDİM

Beşiktaş'ın çok güçlü bir takım olduğunu ve onları yenmek istiyorlarsa 90 dakika boyunca mücadele etmeleri gerektiğini vurgulayan başkan, “Teknik heyet ve oyuncular, bu görev bilinciyle sahaya çıkmalı” diye konuştu. Öte yandan dün bazı gazetelerde, Şener'in asbaşkan Nevzat Şakar'a bir zarf teslim ettiği ve Trabzonspor'un derbiden mağlup ayrılması halinde, Şakar'dan bu zarfı medya önünde açıp okumasını istediği iddia edilmişti. Bu haberin kesinlikle yalan olduğunu belirten Şener, “Böyle bir şey yok. Gündemimizde istifa olmadığını da daha önce söylemiştim” açıklamasını yaptı.

YİNE YALNIZ BIRAKIYOR…

Hem aldığı hak mahrumiyeti cezası hem de taraftarla arasının limoni olması nedeniyle uzun bir süre Avni Aker'de maç izlemeyen Sadri Şener, Fenerbahçe karşılaşmasında bu oruca son vermişti. Ancak o maçta da protesto edilen başkanın kalbi bir kez daha kırıldı. Şener'in bu nedenle gelecek sezona kadar Trabzon'da maç izlememe kararı aldığı ve derbiye de gelmeyeceği öğrenildi.