SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kırmızı Şeytanlar’ın Ronaldo aşkı bitmek bilmiyor. Artık Ronaldo’yu transfer etmek için resmi adımlar atılmaya başlandı.

Dün ana sponsoru Nike ile görüşen Manchester United yönetimi Ronaldo’nun transferi için bütçe konusunda destek istedi. Bu işbirliği için dün Manchester’a uçan yetkililer de bu konuya sıcak bakıyor. Çünkü Real Madrid ana sponsoru Adidas olduğu için Ronaldo her hafta en büyük rakibin formasını giyiyor. Olası bir Manchester United transferinde artık Ronaldo’yu da kendi formaları altında görmeyi başarmış olacaklar.

Bu transferin 65 milyon pound karşılığında bitebileceği konuşulurken Nike yetkilileri her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını söylediler.

Manchester United ile 2002 yılında 13 yıllık sponsorluk anlaşması yapan Nike karşılığında 303 milyon pound ödemişti. Dünkü görüşmeler sonucunda yazın yeni bir anlaşma imzalayıp gereken parayı Manchester’a aktarma konusunda anlaşmaya varılmış durumda.

Öte yandan Ronaldo’nun Real Madrid ile olan sözleşmesinin bitmesine 2 yıl var ve kulübün yeni sözleşme uzatma teklifini geçtiğimiz günlerde reddetmişti. Ayrıca haftalık 500 bin pound teklif eden PSG’yi de geri çeviren oyuncunun kafasındaki tek kulüp Manchester United gibi görünüyor. (VATAN)