SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, Trabzonspor'u gözüne kestirdi. Fenerbahçe galibiyetiyle zirveye ortak olan siyah-beyazlı takımın zorlu deplasmandan da 3 puanla dönmesi için tüm olasılıkları değerlendiren tecrübeli çalıştırıcı, bordo-mavili takıma karşı ‘Kazanan kadro bozulmaz' tezini uygulayacak. Trabzon'a, deplasmanda üst üste Elazığ ile Sivas'ı yenmenin güveni ve derbiden zaferle çıkmış olmanın moraliyle gidecek Beşiktaş'ta Aybaba, Fenerbahçe ilk 11'ini aynen sahaya sürecek. Beşiktaş teknik patronunun taktiği kontrollü oyun ve etkili kontrataklar olacak.

HILBERT KIRIK ELLE OYNAYACAK

Aybaba, orta sahayı yine Veli Kavlak, İbrahim Toraman ve Fernandes'ten kuracak. Deplasmanda güçlü ve sert bir orta saha düşünen tecrübeli hoca Niang'ı tek forvet oynatıp Senegalli'yi Olcay Şahan ve Holosko'nun koşuları ile destekleyecek. Savunma tandemi Sivok ve Ersan Gülüm'den oluşacak, elinden ameliyat edilmesine rağmen Hilbert de forma giyecek, kaleye de yine McGregor geçecek.

GÖKHAN’A TEPKİ CEZASI KULÜBE

SAMET Aybaba'nın en büyük sıkıntısı ise sol bekte. Derbide kötü bir performans gösteren ve oyundan çıkarken tepki gösteren Gökhan Süzen'i kesmeyi düşünen Aybaba, bu bölgede Emre Özkan'a şans verebilir.

NECİP VE CENK KADRODA

Geçtiğimiz hafta kadroya alınan ancak forma giymeyen Necip Uysal ile sakatlığı tamamen geçen Cenk Gönen, Trabzonspor maçının kadrosuna alınacak. Samet Aybaba, Cenk'i yine yedek bekletecek. Necip ise maçın gidişatına göre oyuna dahil olabilir.

Hüseyin ÇAĞLAR

Yayınlanma Tarihi:09:13,