SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal’in aktif sağ beklerinden Sagna, kulüple yeni sözleşme şartlarında anlaşamamasının ardından Arsene Wenger’le sorunlar yaşamaya devam ediyor.

Goal.com’da yer alan habere göre; başarılı savunmacı, yazın satışa çıkarılacak. Kontratında yenilemeye gidilmemesinden beri sürekli sorun çıkartan bir yapıya bürünen tecrübeli savunmacı, kulübün kendisine sadece 1 senelik sözleşme uzatmasından şikayetçi olduğu için böyle davranıyor.

2014’te sözleşmesi sona erecek olan Bacary’nin 2 yıllık sözleşme ve haftalık 70.000 avro talep ettiği, ancak Arsenal’in bu şartları kabul etmediği biliniyor. Başarılı oyuncu, takım arkadaşlarına sene sonunda Paris Saint-Germain’e transfer olmayı düşündüğünü söyledi. Fransız’ın ortalama 10-12 milyon avroya transfer olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Arsenal’in Fransız oyuncuya uzun süreli bir sözleşme önermekten kaçınmasında haklı yönleri bulunuyor. Tecrübeli defansın bir sezonda iki ayağını birden kırması, sıklıkla sakatlanıyor ve istikrarsız oynuyor oluşu, yaşının 30’u geçmesi ve Robin van Persie ile Alex Song’un satılmasını eleştirmesi, kendisini topun ağzına koyduran başlıca etkenler oldular.