SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilyalı yıldız, La Liga’nın iki devine de kapılarını aralık bıraktı ve Lionel Messi’yi dünyanın en iyi futbolcusu olarak gördüğünü belirtti.

Santos’un hücum oyuncusu Neymar, henüz geleceği ile ilgili bir karar vermediğini ama Real Madrid’de de Barcelona’da da forma giyebileceğini söyledi.

Cope’a açıklamalarda bulunan Neymar, “Real Madrid veya Barcelona arasında her hangi bir tercih yapmadım. İkisi de harika kulüpler ve ikisine de saygılıyım. İki takım da çok özel tarihi başarılara sahip ve fantastik oyunculara sahip.” ifadelerini kullandı.

Barcelona’nın son yıllarda oynadığı futbolla dünyaya damgasını vurduğunu düşünen oyuncu, “Barcelona dünyanın en iyi takımlarından biri. Benim de Avrupa’da forma giyme hayallerim devam ediyor. Ancak henüz bu konuda bir karar vermedim. Nereye gideceğime ancak kendimi hazır hissettiğim zaman karar vereceğim. Bu sadece bana bağlı bir durum. Gitmem gerektiğini hissettiğim zaman giderim. Ama beş yıl daha kalmak istersem de beş yıl daha kalırım.” şeklinde konuştu.

Ronaldo ve Messi hakkındaki görüşleri de sorulan oyuncu, “İkisi de harika oyuncular. İkisini kıyaslamak son derece yanlış. Ancak bana dünyanın en iyi oyuncusunu seçmem için bir oy hakkı tanısaydınız oyumuzu Mesi’den yana kullanırsım.” dedi.

HOCASINA GÖRE BARÇA’YA GİDECEK!

Santos'la 2014 yılına kadar kontratı bulunan ve Avrupa'nın dev takımlarıyla adı geçen Neymar için Santos Teknik Direktörü Muricy Ramalho, “Şimdi ya da daha sonra… Ne zaman olacağını bilmiyorum ama bence Neymar Barcelona forması giyecek. Çünkü oyun stiline uyan takım o. Eğer Neymar için birlikte bir tercih yapacaksak büyük ihtimalle Barcelona olacak. Neymar'ın 2014 yılına kadar Santos'la kontratı bulunuyor. Sonrasında tahminime göre Barcelona'da oynayacak” dedi.

Ramalho daha önce Barcelona'da oynayan Brezilyalı futbolcuların da Neymar'ın tercih yapmasında önemli rol oynadığını söyledi:

“Barça'da her zaman harika Brezilyalı hücumcular oynadı. Neymar da bu geleneği devam ettirecektir. Ronaldo, Romario ve Rivaldo Barcelona forması giydi ve dünyanın en iyi oları onlardı. Neymar onların ayak izinden gidecek. Barcelona tarihinin en iyi futbolcularından biri olacak.”

Eurosport/Goal.com

Yayınlanma Tarihi:18:44,