SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chelsea’de Jose Mourinho ile birlikte çalışan, şu an ise West Bromwich’i çalıştıran Steve Clarke, Real Madrid’in Portekizli çalıştırısının Alex Ferguson emekli olduktan sonra Manchester United’ın başına geçeceğini iddia etti.

Clarke, basın mensuplarına verdiği demeçte “Manchester United ile oynayacakları maç öncesi Mourinho ile kısa bir görüşme fırsatı yakaladım. Ona tüm dünyanın bu maçı izleyeceğini ama benim bir Championship maçı izlemek zorundaolduğumu söyleyerek maç öncesi şans diledim” ifadelerini kullandı.

Yeni yılın başlarında Real Madrid’in zor günler geçirdiğini de sözlerine ekleyen Clarke, “Jose için o sıralar işler yolunda gitmiyor gibi gözüküyordu. Ama bu durumu tersine çevirmeyi başardı. Üst üste alınan iki Barcelona galibiyeti ve Manchester United’ı elemeleri ile işler yeniden yoluna girdi. Ayrıca Mourinho’nun bu sezon bir kez daha Şampiyonlar Ligi’ni kazanarak 3 farklı takımla bu başarıya imza atmak istediğinden eminim. Sezon sonunda ise takımda kalıp kalmayacağına kulüp karar verecektir. Bence o kariyerinde yaptıkları ile ilerleyen dönemde Ferguson’un yerine göreve gelebilir” şeklinde konuştu.