SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester United Teknik Direktörü Alex Ferguson, Real Madrid’e elendiği Şampiyonlar Ligi maçının ardından ilk kez basının karşısına geçti. Ferguson basın toplantısında Türk hakem Cüneyt Çakır hakkında ise daha önce İngiliz takımlarından 6 oyuncuya kırmızı kart gösterdiğini söyledi.

Manchester United Teknik Direktörü Alex Ferguson UEFA Şampiyonlar Lig’inde Manchester United- Real Madrid maçının 56. dakikasında Nani’ye kırmızı kart gösteren Cüneyt Çakır hakkında sert konuştu. Maçın ardından Alex Ferguson basın toplantısına çıkmamış yerine ise yardımcısı Mike Phelan çıkmıştı.

Cüneyt Çakır’ın Nani’ye kırmızı kart gösterdiği pozisyonla ilgili olarak ise Ferguson, “3. kez Avrupa’dan kötü bir hakem kararıyla elendik. Son yıllarda olanları düşündüğünüzde, bu oyuna inancınızı korumanız kolay değil” dedi.

Son dönemde sık sık hakem hatalarıyla karşılaştıklarını vurgulayan Ferguson, “Avrupa’dan 3. kez hatalı bir hakem kararıyla elendik. Ancak yapabileceğimiz bir şey yok. Artık sadece Federasyon Kupası’ndaki Chelsea maçını düşünmek zorundayız” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:54,