SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hasan Yener, “Aydınus çok iyi bir hakem. Fakat derbiden affını istemeli. Geçmişte ‘Ben Beşiktaş tribünlerinden geldim' diyen biri, bu zor maçta görev almamalı” dedi.

Ligde düşme hattına kadar gerileyen Trabzonspor, yarın akşam Beşiktaş ile son derece önemli bir karşılaşma oynayacak. Ancak maç öncesi bordo-mavili camiayı rahatsız eden bir unsur var, o da hakem Fırat Aydınus… MHK'nın derbide düdük çalması için görevlendirdiği Aydınus'la ilgili endişeleri genel sekreter Hasan Yener dile getirdi. Yener, “Fırat Aydınus ülkemizin en iyi hakemlerinden biri. Kendisi ile her maça çıkmaya hazırız. Eskişehirspor-Fenerbahçe maçından sonra kendisine destek de vermiştik. Ama bu kez durum farklı. Beşiktaş derbisinde Aydınus görev yapmamalı” diye konuştu.

TARAFTAR ZATEN ÇOK ÖFKELİ

Aydınus'un geçmişte yaptığı bir açıklamanın hala hafızalardaki yerini koruduğunu belirten Yener, “Kendisi ‘Ben Beşiktaş tribünlerinden geldim' demişti. Bu maç öncesi puan cetvelindeki yerimiz belli. Kalan maçlarda alınacak her puana ihtiyacımız var. Taraftarlarımız zaten durumumuzdan dolayı öfkeli. Eğer derbide hakem yanlış kararlar verirse, tribünlerin tepkisi çok abartılı olacaktır. Bu da gayet doğaldır. Umuyorum Aydınus, MHK'ya başvurup bu atamayla ilgili affını isteyecektir. MHK da başka bir hakeme görev verecektir. Bana göre en doğrusu bu olur” ifadelerini kullandı.

GEÇEN SENE BİZİ KATLETMİŞTİ

Hasan Yener, geçen sezon Avni Aker'de oynanan Beşiktaş maçında da Aydınus'un görev yaptığını ve yaptığı hatalarla maça damgasını vurduğunu hatırlattı. Yener, “O maçta Celustka oyundan atılmıştı, aleyhimize penaltı verilmişti. Son dakikada attığımız mizami gol iptal edilmişti. Yani bariz hakem hataları olan bir maçtı ve 1-0 yenilmiştik. Şimdi bu örnekler ve Aydınus'un sözleri ortadayken bu atamayı izah etmek mümkün değil” dedi.

VOLKAN BAYARSLAN’I RESMEN BİTİRDİLER

Yener, MHK'nın başındaki Zekeriya Alp'e de çok değer verdiklerini ama bu sene atamalarda büyük hatalar yapıldığını söyledi ve bir örnek daha verdi. Hasan Yener, “Biz, Aydınus'a tepki gösteriyoruz ama MHK bunu ilk defa yapmıyor. Kasımpaşa-İstanbul BB maçında da belediye çalışanı Volkan Bayarslan'ı görevlendirdiler. Yapılan yanlışlardan sonra Bayarslan bir daha ligde maç yönetememeye başladı” açıklamasını yaptı.

Yayınlanma Tarihi:09:12,