SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor'un devre arasında kadrosuna kattığı İngiliz oyuncu Anton Ferdinand, yeşil-beyazlı takımda forma bulamaması halinde sezon sonu gideceğini söyledi. Ferdinand ayrıca, Cüneyt Çakır'ın Manchester United-Real Madrid maçında kırmızı kart gösterdiği pozisyona İngiltere'de kesinlikle kırmızı kart verilmediğini söyledi.

Yeşil-beyazlı ekibin devre arasında satış opsiyonlu kiralık olarak İngiltere Premier Lig takımlarından Quenns Park Rangers'tan kadrosuna kattığı Anton Ferdinand, Olay Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu.

Bursaspor'a büyük bir kulüp olduğu için geldiğini söyleyen Ferdinand, “Scott Carson'la gelmeden önce konuştum ve çok iyi bilgiler verdi. Bunların doğrultusunda çok düşünmeden teklifi kabul ettiğimi söyleyebilirim. 2 aylık bir süre var. Eğer oynarsam, forma bulursam kalırım. Bundan da çok mutlu olurum. Eğer oynamazsam burada kalmamın bir anlamı olmaz” dedi.

“İSKENDER DÖNERE BAYILDIM”

Premier Lig'deki futbol ile Türk futbolunu karşılaştıran tecrübeli oyuncu, “En büyük fark oyun temposu. İngiltere çok farklı tempo var. 90 dakika boyunca bu sürüyor. Türkiye'nin bunun böyle olduğunu söylemek biraz zor. İngiltere'de Türk arkadaşlarım var. Zamanımın birçoğunu onlarla geçirdim. İngiltere'de Türklerle büyüdüm diyebilirim. Herhangi bir sıkıntı çekmedim. Ancak yemekler konusunda büyük farklar var. Özellikle Bursa'daki iskender dönere bayıldım, çok beğendim” diye konuştu.

“BEKLEMEK SORUN DEĞİL”

Bursaspor'a futbol oynamak için geldiğini ifade eden Ferdinand, “Şimdi kulübedeyim. Ancak takım kazanıyor. Önemli olan bu. Beklemek sorun değil. Hocama da söyledim, 'ne zaman ihtiyaç duyarsanız buradayım' diye. Hocamızın taktiksel donanımı çok fazla. Bunu gerek maçlarda gerekse antrenmanlarda fazlasıyla hissettiriyor. En büyük artısının bu olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“TAKIMDA POTANSİYELİ YÜKSEK İSİMLER VAR”

‘Bursaspor'da İngiltere'de oynayabilecek isimler var mı?’ şeklinde ki soruyu değerlendiren Ferdinand, “Premier Lig çok zorlu. Tempo inanılmaz. Fakat bizim takımda da potansiyeli yüksek isimler var. Tuncay Şanlı yıllarca forma giydi. Serdar, Murat Yıldırım, Batalla, Belluschi ve Pinto da oynayabilir. Eğer, böyle bir şans bulurlarsa inanıyorum ki, başaracaklardır” ifadelerini kullandı.

“AĞABEYİME BURSASPOR İLE İLGİLİ OLUMLU YÖNDE BİLGİLER AKTARIYORUM”

Manchester United'ta oynayan ağabeyi Rio Ferninad'ın kendisinin burada olmasından çok mutlu olduğunu dile getiren yetenekli oyuncu, ”Zaten kendisi benimle her zaman çok ilgilidir. Kariyerimle her zaman yakından ilgilenir. Devamlı görüşüyoruz. Sorular soruyor. Bursa'yla Bursaspor'la ilgili devamlı bilgilerde aktarıyorum. Tabii ki, hepsi olumlu yönde” diye konuştu.

“KESİNLİKLE KIRMIZI KART DEĞİL”

‘Ağabeyinin de forma giydiği M.United-Real Madrid maçın da Hakem Cüneyt Çakır'ı nasıl buldun?’ sorusuna ise Ferdinand, “Ağabeyimle maçtan sonra konuştuk. Çok mutsuz bu sıralar. Cüneyt Çakır'ı da konuştuk tabii ki. Ama bunlar futbolun içinde olağan durumlar. Cüneyt Çakır'la ilgili benim kişisel düşüncem şu, o harekete Premier Lig'de kesinlikle kırmızı kart vermezler. Belki Türkiye Ligi'nde veriyorlar ama bu hareketin karşılığı Premier Lig'de kesinlikle kırmızı kart değil” cevabını verdi.

“PREMIER LİG TECRÜBEMİ AKTARACAĞIM”

Yeşil-beyazlı taraftarlar ile ilgilide görüşlerini dile getiren tecrübeli stoper, “İlk maçım Galatasaray'a karşıydı. Stada çıktığım anda taraftarlar beni çağırdı ve 3 kez yumruk şov yaptım. Bu inanılmazdı. İngiltere bir cümle vardır, sahada 12 kişi olmalısın diye. Bursaspor taraftarı bence bunu çok iyi hissettiriyor. Benim mevkimde oynayan Serdar Aziz ve İbrahim Öztürk çok iyi futbolcu. Çok çok iyi bir performansta gösteriyorlar. Zaten bundan dolayı oynayamıyorum. Elime fırsat geçerse eğer bende gerekeni yapacağım. 11 yıllık Premier Lig tecrübemi diğer takım arkadaşlarıma aktarmak istiyorum” diye konuştu.

“GENÇLERİN SESİ ÇIKMIYOR”

Bursaspor'un altyapısını da değerlendiren Ferdinand, “Bence burada bir eksiklik var. İngiltere'de genç bir oyuncu A takıma antrenmana geldiği vakit elinden geleni yapıyor, top istiyor, sesi çıkıyor. Ama burada böyle bir şey yok. Burada gençler antrenmana geldikleri vakit sesleri çıkmıyor. Tek fark bu bence. Batuhan takımda beğendiğim genç isimlerden biri. İyi bir potansiyeli var. İyi bir geleceği olduğunu düşünüyorum” dedi.

Yayınlanma Tarihi:10:49,