SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Temsilcimiz Kayseri Kaski, maç boyunca büyük bir mücadele verirken Asjha Jones 18 sayı, 4 ribaund; Evanthia Maltsi 17 sayı ve Latoya Sanders 11 sayı, 8 ribauntla karşılaşmayı tamamladı.

Rakip Dinamo Moskova'da ise Kristi Toliver 16 sayı; Crystal Langhorne 13 sayı, 13 ribaund ve Tatiana Vidmer 10 sayı, 8 ribaundla oynadı.

EuroCup finalinin ilk maçına iyi başlayan taraf ev sahibi Dynamo Moskova oldu. Rus ekibi, Ilona Korstin ve Tatiana Vidmer'le sayılar üretirken temsilcimiz Kayseri Kaski Bunlara Asjha Jones ve Maltsi ile cevap vermeye çalıştı. İlk periyot Rus temsilcisinin 24-15 üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyrekte savunma direncini artıran Kayseri Kaski, hücumda çok başarılı olmasa da rakibine sadece 8 sayı şansı tanıyarak soyunma odasına 1 sayı geride gitti (32-31). Üçüncü çeyreğe müthiş başlayan, üst üste sayılan bulan temsilcimiz, farkı bir ara 5 sayıya kadar çıkarsa da üçüncü periyot 45-45 eşitlikle kapandı.

Final periyotunda da iyi mücadelesini sürdüren Kayseri Kaski, savunmada yaptığı basit hatalarla maçı 66-61 kaybetse de Kayseri'deki rövanş öncesi az da olsa avantaj yakaladı. Rövanş maçı 14 Mart’ta Kayseri’de oynanacak. Kaski rövanşta 6 sayı ve üzerinde bir farkla sahadan galip ayrılırsa şampiyonluğunu ilan edecek.