SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçmişte kilo sorunlarıyla dalga geçen Ferguson’un, kendisine saygısızlık yaptığını söyleyen Ronaldo, “Neyse ki benim yerine Real Madrid, Ferguson’un ağzını kapadı” ifadesini kullandı.

‘REAL FERGUSON’UN AĞZINI KAPADI’

FIFA, 2014 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak Brezilya’daki denetimlerini sürdürüyor. Genel Sekreter Jerome Valcke, son olarak Belo Horizonte’deki Mineirao Stadı’nı teftiş etti. Denetime, organizasyon komitesi üyelerinden Ronaldo’nun, Manchester United Menajeri Alex Ferguson’a yönelik eleştirileri damga vurdu.

3 kez dünyada yılın futbolcusu seçilen Ronaldo, kilo sorunlarıyla boğuştuğu dönemde Ferguson’ın kendisi hakkında sık sık alaycı ifadeler kullanmasını unutmamıştı. Eski takımı Real Madrid’in, United’ı elemesini büyük sevinçle karşılayan eski Brezilyalı futbolcu, şakayla karışık Ferguson’a yüklendi.

Alex Ferguson’ın kendisine saygısızca ifadeler kullandığı belirten Ronaldo, “Real Madrid, benim adıma Ferguson’ın ağzını kapadı. Onun bana karşı çok saygısız davrandığını düşünüyorum. Onun gibi deneyimli bir futbol adamı, kilo sorunlarımla alay etmemeliydi. Bu centilmen için söyleyecek hiçbir şeyim yok. Sadece yönettiği takımın tüm maçlarını kaybetmesini diliyorum o kadar” şeklinde konuştu.

Bu arada FIFA’nın, Brezilya’daki statlar konusunda endişesi sürüyor. Tüm statların geçen Aralık’a kadar hazır olmasını isteyen FIFA, bu süreyi Nisan’ın 15’ine kadar uzattı.

Ancak şiddetli yağışlar nedeniyle final maçının oynanacağı Maracana Stadı’nın sular altında kalması, endişeleri yeniden tırmandırdı. Stadın adeta bir havuza dönmesi üzerine, Genel Sekreter Valcke, Maracana gezisini iptal etmek zorunda kaldı.

Çalışanların çatıda biriken suyu, hiçbir güvenlik önlemi almadan tahliye etmeye çalışması da eleştirileri beraberinde getirdi.

ntvspor

Yayınlanma Tarihi:19:01,