SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA'nın gözdesi Cüneyt Çakır, Türkiye'de de aldığı kararlarla büyük tartışma yaratan bir hakem özelliğini taşıyor. İşte deneyimli hakemin 3 unutulmaz kararı:

KOKARTI SÖKMEYE ÇALIŞTI

2007 yılında Manisaspor- Sakaryaspor maçında ev sahibi ekibin kalecisi Bülent Ataman tartışmalı bir pozisyondan sonra Çakır'a itiraz etti. Daha sonra itirazın dozunu arttıran Ataman, ünlü hakemin FIFA kokartını çekip sökmeye çalıştı. Maç yarım kaldı, PFDK, Ataman'a 20 maçlık tarihi ceza verdi. Sonrasında ceza 12 maça indirildi.

TOP TOPLAYICI YÜZÜNDEN

2007-2008 sezonunda G.Saray ile F.Bahçe arasındaki Türkiye Kupası çeyrek final rövanşında Ali Sami Yen'de önce kendine gözlük işareti yapan Lugano'yu sonra da top toplayıcının gönderdiği topu tutmayıp eğilen Gökhan Gönül'ü attı. F.Bahçe hocası Zico, “50 senedir futbolun içindeyim, ilk defa top toplayıcı yüzünden atılan bir futbolcu gördüm” dedi.

ENGİN’E 12 MAÇ CEZA

Çakır'ın son vukuatlı maçı ise bu sezon başında yaşandı. F.Bahçe ile G.Saray arasında Erzurum'da yapılan Süper Kupa finalinde Cristian'ın eline çarpan pozisyona devam dedi. Sarı-kırmızılılar golü yiyince Engin Baytar büyük tepki gösterdi ve Çakır'ı çekti. Çakır, kırmızı kart gösterdi. Engin 11 maçla lig tarihinin en ağır cezalarından birini aldı.