SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rakibin bulunduğu konumu hak etmediğini belirten Özdilek, “Yukarıdaki hedefleri kovalamak adına bu maçtan galibiyetle ayrılmak istiyoruz” dedi.

Kırmızı beyazlı takım, hafta sonunda deplasmanda oynayacağı Sivasspor maçı hazırlıklarını sürdürüyor. Teknik Direktör Mehmet Özdilek, bu sabah yapılan antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Geçen hafta farklı kazanılan Gaziantepspor maçının yukarılarda kalabilme adına önemli bir maç olduğunu hatırlatan Özdilek, şöyle konuştu:

“Kazanmak önemliydi ama farklı bir skorla kazanmak bizi son derece mutlu etti. Bugün itibariyle sorun yaratacak sakatımız yok. Bundan sonra umut ediyorum ki darbe sakatlıkları ile karşı kalmaya kalmayız. Bundan sonra 10 final maçımız var. Her maça tek tek bakacağız. Buralarda kalmak için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bugün itibariyle doğru konumdayız. Bunu 34 hafta sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu hafta sonunda bulunduğu konumu hak etmeyen bir takıma karşı oynayacağız. Kazanmak için gidiyoruz. Yukarıdaki hedefleri kovalamak istiyoruz. Biz her şeyden önce kendi işimizi doğru yapmak istiyoruz. Galibiyet için Sivas’a gideceğiz.”

HEDEF İLK 10’DA OLMAK

Bir soru üzerine, kupada çok yıprandıklarını vurgulayan Özdilek, “Kupa planlamasının çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. İki günde bir maç oynadık. Bunun sıkıntısını hem ligde, hem de kupada yaşadık. Yaşadığımız sıkıntılara rağmen bulunduğumuz yer kötü değil. Arzu ettiğimiz yerdeyiz. Amacımız burayı korumak. Buralarda olmayı hak ettiğimizi düşünüyoruz. Her puanın çok önemli olduğu bir lig oynanıyor. Amacımız ligdeki yerimizde gezinmek ve ligi buralarda noktalamak. Hedefimiz ilk 10 içerisinde olmak. Ümit ederim ki 34’ncü haftada arzu ettiğimiz noktada oluruz” diye konuştu.

Tita’nın 1,5 ay sonra sahaya muhteşem döndüğünü belirten Mehmet Özdilek Tita’nın bir takım için çok önemli olduğunu ve sahada olmasının rakip ekip dezavantaj olduğuna dikkati çekti. Özdilek, takım içerisinden çok kahraman olduğunu, Muza Nizam’ın ise Cuma günü 3 yıllık sözleşme imzalayacağını sözlerine ekledi.

İDMANLAR BASINA KAPALI

Bu arada, kırmızı beyazlı takım Sivasspor maçının ikinci gün çalışmasına düz koşu yaparak başladı. Sakatlıkları süren Deniz Barış ve Hakan Arıkan idmana katılmadı. Düz koşu ile başlayan çalışma, ısınma ve eğitsel oyunla devam etti. 20 dakikalık antrenmanın ardından futbolcular salonda yarım saat çalıştı.

Antalyaspor, Sivasspor maçının hazırlıklarını akşam yapacağı idmanla sürdürecek. Perşembe ve Cuma günü yapılacak antrenmanlar basına kapalı olacak. Antalyaspor’da Tita cezasından dolayı hafta sonunda oynanacak olan Sivasspor müsabakasında görev alamayacak.

Yayınlanma Tarihi:11:56,