SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gareth Bale bir Ronaldo oldu mu, bunun tartışması süredursun, genç yıldız kuşkusuz şimdi kendi derdiyle ilgilenecek. Yaz ayları geldiğinde Bale, dünyanın büyük kulüplerinin ilgili alanına girecek. Hatta girdi bile…

Bale ola ki Tottenham’dan ayrılmaya karar verirse Madrid’in mi yolunu tutar, Barcelona’nın mı, Milano’nun mu, Manchester’ın mı, Paris’in mi, bunun yanıtını vermek kolay değil. Ancak Goal.com İngiltere’nin edindiği bilgiye göre Bale henüz, gitmeye karar vermedi.

REAL İSTİYOR AMA…

Real Madrid’in 50 milyon sterline kadar çıkmayı düşündüğü 23 yaşındaki süper yıldız, eğer Tottenham önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etme şansı bulursa, bu durumda kendisine sunulacak yüksek maaşlı sözleşmeleri elinin tersiyle itecek. Gallerli oyuncu, bu kararını yakın çevresine söylemiş durumda.

YÖNETİCİLER KENDİLERİNDEN EMİN

Goal.com’a konuşan Bale’e ve kulübe yakın bir kaynak, “Gareth şu anda Tottenham’da kalmak istiyor. Eğer Tottenham seneye Şampiyonlar Ligi’ne kalırsa, bu, onun karar almasında belirleyici rol oynayan bir faktör olacak” dedi.

Tottenham’lı yöneticilerin de Bale’i satmayı düşünmediği ve yıldız futbolcuyu ellerinde tutacaklarına yönelik inançlarının tam olduğu belirtiliyor.

Goal.com / Wayne Veysey

Yayınlanma Tarihi:19:31,