SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngilizlerin hepsi birden Cüneyt Çakır’a kızmıyor. İçlerinde, bu kararı alkışlayanlar da var. Ünlü eski futbolcu Roy Keane, ITV’de yaptığı değerlendirmede, 2-1 konuk ekip lehine sonuçlanan Manchester United – Real Madrid maçındaki o kritik kararı haklı bulduğunu söyledi.

Nani’nin kırmızı kart görmesinden ötürü herkesin üzgün olmasını anladığını söyleyen Keane, “Şanssız bir durum, ama sonuçta tehlikeli bir hareket. İsteyerek yapıp yapmamış olmasının konuyla bir ilgisi yok. Bu tehlikeli bir hareket, cezası kırmızı kart” dedi.

Keane, Çakır’ın kırmızı kartı çıkarmadan önce beklemesine de dikkat çekti. İngiliz yorumcu, “Sanırım kararı yardımcı hakem verdi. Ve bence bu doğru karardı. Genellikle hakemlerin çok acele karar vermelerinden yakınırız. Bu örnekte hakem bir süre bekledi” şeklinde konuştu.

İsteyerek yapsa da yapmasa da Nani’nin hareketinin kontrolsüz olduğuna dikkat çeken Keane, “(Futbolculuk kariyerimde) ne zaman kırmızı kart gördüysem, ‘Hakeme bu şansı verdim mi’ diye kendi kendime sorarın. Eğer yanıtım ‘Evet’ ise, o zaman yapacak bir şey de yok” ifadelerini kullandı.

(Goal)