SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalyan La Repubblica Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, “Her zaman söylüyorum. İtalya benim ikinci vatanım. Bir gün İtalya’ya dönmek beni mutlu eder” dedi.

Terim, İtalyan medyasını her gün takip ettiğini vurgularken, geçtiğimiz haftalarda gelecek sezon Roma’nın başına geçeceği yönünde ortaya atılan iddiaların ise doğru olmadığını ifade etti. Galatasaray’ın teknik direktörü olduğunu ama gelecekte İtalya’ya dönme ihtimalinin olduğunu söyleyen Fatih Terim, İstanbul’un 2020 Olimpiyat adaylığı için de görüşlerini açıkladı: “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu konuda kesin kararlı. Madrid ve Tokyo’yu safdışı bırakmak için her türlü imkana sahibiz. Türkiye, Olimpiyatlar için hazır.”

DROGBA VE SNEİJDER MUTLU ETTİ, ANCAK…

Fatih Terim, La Republlica’nın devre arasında transfer edilen Didier Drogba ve Wesley Sneijder hakkındaki sorusuna ise “İki yıldızı kadromuza kattığımız için elbette ki çok mutluyum. Önemli olan bu isimleri takımın bir parçası yapabilmek. Ligde lideriz, Şampiyonlar Ligi’nde varız.”

Fatih Terim, Türkiye’de sadece futbolun değil, basketbol, voleybol, tenis ve atletizmde de büyük aşamalar kaydettiğinin altını çizdi. Türkiye’nin genç bir nüfusa sahip olduğunu dile getiren Fatih Terim, sadece spor değil sanatın her dalıyla da ilgili genç bir neslin yetiştiğini ifade etti.