SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Fenerbahçe derbisi öncesi iki takımın kadrosunu gören başka biri maça bile çıkmazdı. Oyuncularımı basının önüne attığım saçmalıklarını herkes bıraksın. Onlara kimse benim kadar değer veremez.”

Görkemli Fenerbahçe galibiyetine rağmen ‘şampiyonluk' kelimesini telaffuz etmeme geleneğini sürdüren Aybaba, ‘gizli hedef' yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. İşte kurt hocanın satırbaşları:

Fenerbahçe derbisi öncesi iki takımın da kadrosunu kim görse benim yerimdeki maça çıkmak istemezdi. Ama ben oyuncularımla gurur duyuyorum.

Oyuncularımı basının önüne attığım saçmalıklarını herkes bıraksın. Onlara kimse benim kadar değer veremez. Ben bir gün giderim ama onlar Beşiktaş'ın geleceği. Beşiktaş'ın geleceğine laf söyletmem.

Gaziantepspor maçından sonra kızım ‘Baba eve gelme' demişti. Fenerbahçe maçından sonra bu kez kendisi bizimle geldi. Beraber menemen yedik.

Son pozisyonda Niang topu aldığı zaman “Allah’ım bu kez olsun” dedim. Demek ki başka bir şey dilesem olacakmış.

Sezon başında ‘Başiktaş büyük takım, çift forvet oynar' demiştim. Ligde 25 hafta geride kaldı, daha 1 kez bunu yapamadık, üzgünüm.

F.Bahçe maçının tekrarını tesislere gidince bir kez daha izledim. Son golün sevincini görmek bana yetti. Takım ruhu bu demek.

Altyapımızın durumu çok kötü. Orası Beşiktaş'ın geleceği ama barakalarda giyinip soyunuyorlar. Bu zor şartlarda A takımda bir genç oyuncu oynattığım zaman mutlu oluyorum.

Maçın primini ben hiç bilmiyordum. Ben sadece oyunculara “Fazla abartmayın” dedim. Camia içinde kimseyle sorunum olmadığını herkes daha iyi görmeye başladı. Başta başkanımız olmak üzere yöneticisinden malzemecisine, futbolcusundan taraftarına kadar herkesle aram iyi. Maşallah deyin de kimse nazar etmesin.

Olcay, bizim Messi'miz dediğim zaman herkes gülmüştü. Benim orada ne demek istediğimi anlayanlar da vardı tabi. Ama o zaman gülenler şimdi beni anlamıştır sanırım. İkinci devrenin başında takımda sakatlıklar yaşanınca kondisyonerleri eleştirenler; Olcay'ın son dakikada attığı gol öncesi attığı deparı görünce kimi eleştiricek?

Fenerbahçe karşılaşma sonrası açıklama yapmış olabilir. Ben ilk haftadan bu yana hakemlerle ilgili tek satır konuşmadım ve açıklama yapmadım. Eğer açıklama yapmak istesek bu açıklamaların daha fazlasını yapardık.

Webo'yu istedik ama alamadık. Onun yerine Niang'ı aldık ve bu kararda da ne kadar haklı olduğumuzu Fenerbahçe maçında gördük.

Yayınlanma Tarihi:09:14,