SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Platini’den Devler Ligi açıklaması

UEFA Başkanı Michel Platini, Şampiyonlar Ligi'nin ulusal liglere darbe vurduğunu söyleyerek , organizasyon hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 15:05, 05/03/2013
Platini’den Devler Ligi açıklaması

BBC’de yer alan habere göre UEFA Şampiyonlar Ligi’nin topladığı ilgi ve yarattığı mali kaynak, Avrupa Ligi ve ulusal liglerdeki şampiyonluk mücadelelerini gölgede bıraktı.

UEFA Başkanı Michel Platini de Alman Bild gazetesine yaptığı açıklamada, “Şampiyonlar ligi, topladığı yoğun ilgi nedeniyle, diğer turnuvayı öldürdü, yok etti. Avrupa Ligi’nin çekiciliğini arttırmak istiyoruz. Ama şu anda neredeyse herkes, işlerin olduğu gibi kalmasını istiyor” dedi.

Platini, 2022 Dünya Kupası’nın ev sahipliğini yapacak Katar’a da uyarılarda bulundu. UEFA Başkanı, turnuvanın oyuncuları ve taraftarları çöl sıcağından korumak için, kış aylarında yapılması gerektiğini söyledi.

FIFA Başkanı Sepp Blatter’in halefi olarak görülen Platini, Dünya Kupası’na diğer bölge ülkelerinin de dâhil edilmesi gerektiğini vurguladı.

Platini, “Katar’a iki koşulla destek veriyorum. Sıcaklık nedeniyle turnuva kış aylarında yapılmalı. 40 derece sıcaklığın üzerinde futbol oynamak imkânsız hale gelir. Bu durum taraftarlar için de dayanılmaz olur. Ayrıca komşu emirlikler de dâhil edilmeli ki, Dünya kupası tüm bir bölgede düzenlenmiş olsun” diye konuştu.

(Trtspor)