SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Evet… F.Bahçe her puan kaybettiğinde hedef tahtasında teknik direktör Aykut Kocaman oluyor. Bu eleştiride başkan Aziz Yıldırım da Kocaman da haklı. Fakat Aykut Hoca'nın kadro seçimi ve oyuna müdahalelerinde herkesin gözüne batan ve maçı yanlış noktaya getiren hataları gözüküyor.

Ve bu hataları F.Bahçe kamuoyu da büyük tepki göstermiş durumda. Beşiktaş'a 90+3'te yenilen golle kaybedilen çok kritik derbide harika futbol oynayan sarı-lacivertli takımda Kocaman'ın yaptığı yanlışların maçı kaybettirdiğini düşünüyor sarı-lacivertliler. Ve biz de bu eleştirileri ve sebeplerini sizler için derledik. İşte Kocaman hatalar:

1.Beşiktaş'ın en büyük gol silahı duran toplardı. Sezon boyu siyah-beyazlılarla ilgili en bilindik veri buydu. Fakat buna rağmen Kocaman, Yobo'yu yedek oturttu ve yine duran toptan golü yedi. Oysa takımın hava hakimiyetindeki tek lideri Yobo'ydu.

2. Devre arasında gelen Ziegler kötünün iyisi olmasına rağmen onu oynatmak için Yobo'yu kesti. İsviçreli futbolcu, Holosko'nun karşısında silik kaldı, 1 kez bile rakibinden top alamadı. Ve Ziegler oynaya-cak diye Yobo'nun yedek kalması, F.Bahçelileri kızdırdı.

3. Tüm sezon boyunca Kadıköy'de rakiplerini baskı altına alamadığı için eleştirildi Kocaman. Ve bundaki sebep ısrarla çift forvet oynamamasıydı. Rakibi bekleyen ve ilk yarıları çöpe atan Kocaman, bu inadıyla Kadıköy'de 13 puan kaybetti. Fakat ne olduysa İnönü'deki son 15 dakika çift forvete döndü, arka bahçeyi boş bıraktı.

4. Dakika 72… Cristian ve Meireles'i aynı anda oyundan alan Kocaman, çift forvete dönürek orta sahayı tamamen Beşiktaş'ın himayesine bıraktı. Beraberliğe razı olan Kartal, ortadaki boşluk sonrası top yapmaya başladı, baskı yaşamadı.

5.F.Bahçelilerin en kızdığı olay Emre Belözoğlu'nun çıkmasıydı. Emre'nin 90. dakikada oyundan alınması ve İnönü'nün ağır küfürlerine maruz kalmasını kimse anlamadı. Üstüne bir de yerine giren Mehmet Topuz'un son dakikada yenen golün başlangıcında faul yaparak durdurma şansı olunca, tepkiler iyice arttı. Ortak kanı Emre çıkmasaydı o gol yenmezdi.

İrfan YİRMİBEŞ