SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’nin, UEFA Avrupa Ligi 2. turundaki rakibi BATE ile oynanan ilk maçın henüz 4. dakikasında Hleb’e arkadan tekme atarak kırmızı kart gören Meireles'e, UEFA tarafından verilen 3 maç cezanın nedeni belli oldu.

Habertürk gazetesinde yer alan habere göre, Karşılaşmayı yöneten ve kırmızı kart pozisyonunda ters açıda kalan Alan Kelly'nin, maç raporunda Meireles'in ihraç gerekçesi olarak “Hleb'in kasıklarına (hayalarına) tekme attığını” yazması, 3 maçlık cezayı beraberinde getirdi.

BENZER POZİSYONLARA 2 MAÇ VERİLDİ

Hakem raporunun bu şekilde düzenlendiğini öğrenen F.Bahçe yönetimi de Meireles'in aldığı cezaya itiraz ederken savunmasını ‘haya' üzerine kurdu. Maç görüntülerini de dosyasına ekleyen F.Bahçe kurmayları, cezada indirim talep etti. Savunmada İbrahimovic, Rooney ve Barragan'ın benzer pozisyonlardan dolayı 2 maç ceza aldığına da dikkat çekildi.

HAKEM KUYT'A DA SÖYLEMİŞ!

Kulüpte bu gelişmeler yaşanırken, Dirk Kuyt'ın da durumdan haberdar olduğu öğrenildi! Tecrübeli yıldızın, Meireles'in atılmasının ardından hakem Alan Kelly'nin yanına giderek, “Neden kırmızı kart çıkardın? Çok ağır bir karar” dediği, İrlandalı'nın ise “Kasıklara tekme attığı için kırmızı kart gösterdim” yanıtını verdiği belirtildi. Bakalım, F.Bahçe'nin itirazı 3 maçlık cezayı değiştirebilecek mi?