SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcimiz Galatasaray’ın rakibi Schalke 04’ün, İstanbul’da 20 Şubat'ta oynanan ve 1-1 biten maça son derece ince bir planla hazırlandığı öğrenildi. BUGÜN’ün elde ettiği bilgiye göre, 24 Aralık'ta çekilen kuranın ardından Schalkeli yetkililer, Arena’da 27 Ocak'ta oynanan Galatasaray-Beşiktaş derbisine gelerek gördükleri ne varsa videoya kaydettiler. Özellikle atmasoferle ilgilenen Almanlar, stattaki bütün tribün aksiyonunu, özel olarak da tezahüratları kayda aldılar.

JERMAINE JENOS İPUCUNU VERMİŞTİ

Schalke teknik direktörü Jens Keller'in fikir babası olduğu planın amacı Türk Telekom Arena’nın müthiş atmosferine futbolcuları erkenden hazırlamaktı. Bu nedenle Schalke'nin maçlarını oynadığı Veltins Arena özel olarak hazırlandı ve futbol takımı burada antrenman maçları yaptı. Bu maçların başından sonuna kadar da tüm stat hoparlörlerinden Galatasaray taraftarının kaydedilen sesi verildi. Böylece takım Türkiye'ye gelmeden Arena’yla ilgili önemli bir izlenim edinip, zorlu maça motive oldular. İstanbul’da golü atan Jermaine Jones maçtan sonra “Atmosferle ilgili fikrimiz vardı. Başta baskı altında kaldık ama sonra hemen adapte olduk” diyerek, ortama hazırlıklı geldikleri konusunda önemli bir ipucu vermişti.

DİĞER BUNDESLIGA EKİPLERİ TEKDİR ETTİ

Öte yandan Schalke'nin planı diğer Alman ekiplerinin de takdirini topladı. Borussia Dortmund’lu yetkililer “İnanılmaz bir fikir” yorumunda bulunurken Kaiserlautern Başkanı Stephan Kuntz, “Mükemmel bir fikir diyebilirim. Kimsenin aklına gelmemişti. Son derece akılcı. Tebrik etmek gerekir” dedi.

Schalke Teknik Direktörü Jens Keller, Arena'daki maç öncesinde de ilginç bir motivasyon uygulamasına gitmişti. Alman teknik adam oyuncuların tribünlerdeki atmosfere alıştırmak adına soyunma odasına hoparlör yerleştirmişti. (Bugün gazetesi)

Yayınlanma Tarihi:11:06,