SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Valencia’nın eski kalecisi Santiago Canizares, Le10Sport’a yaptığı açıklamalarda “Cristiano, Barcelona’ya kaybetmekten artık yorgun düştü. Geldiğinden bu yana sadece 1 kez La Liga şampiyonluğu yaşadı. Barcelona’ya kaybetmek çok kolay değildir. Dahası, iş Messi mi Ronaldo mu meselesine gelince de hep ikinci plana atılıyor. Messi’den daha iyi olmak istiyor ama olamıyor” sözleriyle Ronaldo için ayrılık vaktinin gelmiş olabileceğini dile getirdi.

Canizares, Ronaldo’nun yeni durağı hakkında ise “Eğer Madrid’den ayrılırsa muhtemelen başka bir ülkeye gider. Hatta daha önce hiç oynamadığı bir lige gideceğini düşünüyorum. Bu yüzden Manchester City veya Chelsea’ye gideceğini hiç sanmıyorum. İtalya’daki vergi kanunları da Ronaldo için hiç uygun değil. Almanya’ya gelince, orada da bir tek Bayern Münih var ama yıldızlardan oluşan ve o yıldızları farklı kullanmayı tercih eden bir kulüpler. Kısacası Real Madrid’in en büyük rakibi Paris Saint-Germain olacak” diyerek Paris temsilcisini öne çıkardı.

Son olarak Ronaldo’nun Madrid’deki geleceğini değerlendiren Canizares, “Real Madrid, ne İspanya’da ne de Avrupa arenasında Cristiano Ronaldo olmadan mücadeleci bir takım oluşturamaz. Ronaldo’nun ayrılışı takımda yıkım etkisi yaratır. Fakat takımda kalacağını düşünüyorum” sözleriyle Portekizli yıdızın bir süre daha Real Madrid’de kalacağını iddia etti.

Canizares, 1988-92 ve 1994-98 yılları arasında Real Madrid’in kalesini korudu.

(Goal)

Yayınlanma Tarihi:11:02,