SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, Manchester United’ı elemeleri takdirde bu sefer sevinç gösterilerinde abartıya kaçmayacağını ve kendini dizginleyeceğini söyledi.

Farklı ve ilginç sevinçleri olan Portekizli, Porto’nun başındayken Manchester’ı elediklerinde taç çizgisi boyunca depar atmış ve sevinmişti. Inter’le, Camp Nou’da Barcelona’yı elediklerindeyse dizlerinin üzerinde kaymıştı. Bununla birlikte 50 yaşındaki teknik adam, bu maçın öneminin çok büyük olduğunu, fakat sonuç ne olursa olsun duygularını kontrol altında tutacağını belirtti.

Maçların aynı maçlar olduğunu, ancak duygusal olarak duruma farklı baktığını söyleyen Sansasyonel çalıştırıcı, “9 yıl önce büyük maç kazanmak için ne yapıyorduysak şimdi de aynı. Yarın yenilirsek ağlamam, kazanırsak da 100 metre koşmam” dedi.

Bernabeu’da oynan ilk maç 1-1 sona ermiş, Real Madrid avantajını güçlü rakibine kaptırmıştı. İki takımda da ufak çapta eksiklikler göze çarparken kaptan Iker Casillas’ın el sakatlığı dolayısıyla bu maçta oynaması zor gibi, İngiliz ekibindeyse Phil Jones forma giyemeyecek, fakat takım kaptanlarından Rio Ferdinand görev için hazır durumda.

(Goal)