SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya Teknik Direktörü Vicente Del Bosque, 2000 yılında Manchester United’a karşı oynadıkları maçın unutulmazlar arasında yer aldığını belirtti.

Devler Ligi son 16 turunda sahasında Manchester United’ı ağırlayan Real Madrid avantajlı bir skor elde edemedi ve sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı.

Daha önce Old Trafford’a iki kez gittiğini söyleyen Del Bosque, Marca’ya yaptığı açıklamada, “2000 ve 2003 yılları olmak üzere Manchester ile iki kez karşılaştım. İlki 99-00 sezonuydu. Bu maçı asla unutmam. Takımdaki ilk yılımdı ve evimizde oynadığımız maç 0-0 sona ermişti. Ligde durumumuz iyi değildi.” sözlerini kullandı.

Manchester United’ın golcülerinin 2000’li yıllarda da çok iyi olduğunu belirten İspanyol çalıştırıcı, “Rövanş maçı için sistemimizi değiştirdik. O maçta 3 tane merkez savunma oyuncuyla oynadık. Çünkü United’ın hücumcularından çok korkuyordum. İleride Yorke ve Cole vardı. Kanatlarda da Giggs ve Beckham gibi isimleri vardı. Ama Ronaldo 3 gol birden atmıştı. O golleri unutamıyorum. Ronaldo gerçekten inanılmaz bir oyuncuydu.” sözlerini kullandı.

Manchester United ve Real Madrid arasındaki zorlu karşılaşmayı Cüneyt Çakır yönetecek.  (GOAL)