SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kardemir Karabükspor galibiyetinin moraliyle antrenmana çıkan Orduspor, Sanica Boru Elazığspor maçını kazanarak rahat bir nefes almak istiyor. Son haftaları sıkıntılı günler geçiren Orduspor, Sanica Boru Elazığspor maçının hazırlıklarına Vali Kemal Yazıcıoğlu Durugöl Orduspor Tesisleri'nde teknik direktör Hector Cuper yönetiminde başladı. Antrenman düz koşunun ardından kondisyon ağırlıklı çalışmalarla devam etti. İdmana sakatlığı bulunan Bogdan Stancu katılmazken, Yussuf, İbrahim Kaş, takımdan ayrı çalıştı. Antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplandıran teknik direktör Hector Cuper, pazar günü ligin en önemli maçına çıkacaklarını söyledi.

“Ligin en önemli maçı”

Karabükspor karşılaşması futbol açısında da çok güzel bir maç olduğunu belirten Cuper, “Tabii ki skor için ben çok mutluyum ama ben başka şeyler içinde mutlu oluyorum. Takımın düzenini kaybetmemesi in. Benim istediğiçin mutlu oluyorum. 3 dakikada rakipten 2 gol yeyince çok sert oldu takım içim gibi tepki verdiler. Ben bunu bekliyordum. Çok çalışarak bunu yaptılar. Böyle diye rahatlayamayacağız çünkü puan farkı çok yakın. Pazar günü çok önemli bir maç var. Hatta bu ligin en önemli maçı olacağını düşünüyorum” dedi.

Türkiye liginin rekabet içinde olduğuna dikkat çeken teknik direktör Hector Cuper, “Bütün takımlar bir biriyle eşit şekilde yarışıyor. Sürekli şaşırtan sonuçlar var. Herkes birbirini yenebiliyor. Ligin sonuna kadar böyle olacak. Sonuna kadar herkes yarışacak gibi görüyorum. Bu hafta direkt ana rakiplerimizden bir tanesi ile oynayacağız diye görüyorum. Ne kadar az maç kalırsa o kadar da rekabetin artacağını görüyorum” şeklinde konuştu.