SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş–Fenerbahçe derbisinde uzun yıllardan beri görmediği bir taraftar atmosferi ile karşılaştığını söyleyen Atalay “Ben 100. yılda da yöneticilik yapmış biri olarak böyle bir olayı ilk defa gördüm. 100. Yıl Galatasaray karşılaşmasında bile biz böyle bir atmosferi görmemiştik. O yüzden ben taraftarımıza öncelikle çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bizi desteklediler, inandılar. Samet Hocanın söylemiş olduğu gibi, yani ‘Biz Barbaros'tan inerken kazanacağımızı anladık’ sözü de herhalde buna istinadendir” ifadelerini kullandı.

Beşiktaşlı taraftarların derbi galibiyetinin keyfini çıkarması gerektiğini dile getiren Deniz Atalay “Bu sezon 80. dakikadan sonra verdiğimiz puan 14. O yüzden böyle son dakikalarda dedik acaba maç gidiyor mu geliyor mu diye bir endişemiz oldu ama bu sefer yüzü gülen biz olduk. Bugün Beşiktaşlılar’ın keyfini çıkaracağı gündür. Çok özel bir rakibimizi yendik ama takım olarak bana göre iyi mücadele ettik, Fenerbahçe de iyi futbol oynadı. İlk 25-30 dakikada gerçekten bizden iyilerdi. Ama daha sonra Beşiktaş yüreğiyle oynayan bir takım. Herkes koştu mücadele etti. Galip geldiğimiz için çok mutluyuz inşallah önümüzdeki günlerde de bunun devamı gelir. Ligi de arzuladığımız yerde bitiririz” diye konuştu.

‘KOLTUKLARIN HELALİ HOŞ OLSUN’

Siyah-Beyazlı taraftarların hatıra için koltukları sökmesi ile ilgili de konuşan Atalay, “Statta eksik var, koltuklarımız söküldü ama taraftarımız bence biraz sabırlı olsun daha sahamızda oynanacak 4 maç var. O yüzden son maça kadar sabretmeleri lazım. Çünkü koltuklar bize lazım. Koltuklar seyircilerimiz için bir hatıraysa helali hoş olsun” dedi.

‘F.BAHÇE MAÇI TARİHE GEÇER’

Fenerbahçe maçının tarihi bir maç olduğunu belirten Deniz Atalay, “Şöyle bir şey oldu. Biz maç bittikten sonra bir yarım saat stat içinden çıkamadık. Yani hem yönetim kurulundaki arkadaşlarla hem de taraftar olarak uzun bir süre kaldık. Sanırım şundan da kaynaklandı. Oynadığımız bir Gaziantepspor maçımız var. Yine son dakikalarda gol yedik yine 1-1 biten maç. Gerçekten o gün bir şok yaşamıştık. O üzüntünün tepkisiydi taraftarın. Dün de sevincin tepkisi olarak algılıyorum. Atmosferi yüksek olan maçlarda bu tip galibiyetler bizi daha da mutlu ediyor. Sanırım ondan dolayı herkes mutlu oldu. Tarihe geçecek bir maç oldu, biz de öyle algılıyoruz. Yani şöyle… Biz bağırmadık ama hepimizin sesi kısıldı çok ilginç nerden kaynaklandı bilmiyoruz. O stresten veya sevinçten kaynaklandı herhalde. Çok mutluyuz. Ben taraftarımıza çok teşekkür ediyorum. Teknik ekibimiz, futbolcularımızı kutluyorum.İnandılar, inşallah devamı gelir. Biz bu sene amatör ruhla mücadele ediyoruz en büyük avantajımız o. Takımın kimyası bozulduğu zaman sıkıntılar oluyor. Çok gol atacağız, çok gol yiyeceğiz herkes bunu kabul edecek yani yapılacak bir şey yok. Çünkü takımın yapısı bu yapacak bir şey yok. İnşallah böyle devam ederiz devamı gelir” ifadelerini kullandı.

Trtspor