SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, takım olarak inişli çıkışlı bir grafik çizdiklerini söyledi. Kafkas, Kasımpaşa karşısında çok kötü bir ilk yarı oynadıklarını belirterek, “İkinci yarı oyuncu değişiklikleriyle oyunu önde götürmeye gayret ettik. Beraberlik ve öne geçmek için pozisyonlar bulduk. İlk devre rakibe çok uzak kaldık ve oynamalarına fırsat verdik. Kalemizde iki gol gördük” dedi.

İnişli çıkışlı bir grafik çizdiklerini kaydeden Tolunay Kafkas, “Oyuncularda inişli çıkışlı bir grafik var. Kendileriyle konuşup yola devam etmek zorundayız. Bu iş ya olacak ya olacak” diye konuştu.

Trabzonsporlu futbolcu Didier Zokora ise birbirinden çok farklı iki yarı oynadıklarını belirterek, “İlk yarıda hocanın bizden istediği hiçbir şeyi yapamadık. Sahada varlığımız belli değildi. İkinci yarıda toparlamak için elimizden geleni yaptık. Tempolu şekilde oynamaya çalıştık” dedi.

Düşüşten kurtulmak için daha tempolu oynamaları gerektiğini kaydeden tecrübeli futbolcu, “Bu durumdan kurtulup ilk 3’e tırmanmak istiyorsak çok daha yüksek mücadele gücüyle oynamamız lazım. Önümüzdeki hafta çok önemli Beşiktaş maçı var. Söylediklerimi hem savunmada hem hücumda yapmaya çalışacağız” diye konuştu. Alt sıralara düşmeleriyle ilgili soruyu yanıtlayan Zokora, “Sahip olduğumuz statüye göre oynamıyoruz. Kişisel kanaatim, her zaman oyuncu grubu sorumludur. Devamlılık konusunda ciddi sorunlar yaşıyoruz. Devamlılık sağlayamadığımız için hoca değişikliği oldu” dedi.

Brezilyalı futbolcu Paulo Henrique de maçın istemedikleri şekilde geçtiğini vurgulayarak, “Pozisyon vermeden geriye düştük. Skorda geri gelmek için çok zorlandık. Ligde ve kupada iki galibiyetin ardından, bu yenilgi canımızı sıktı. Aşağıda kaldık” ifadelerini kullandı.