SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid ile oynanan maçta hakem Miguel Perez Lasa’nın üzerine yürüyerek oyundan atılan Victor Valdes’in RFEF tarafından ciddi bir cezaya çarptırılması bekleniyor.

Maçın son dakikasında Sergio Ramos’un Adriano’ya yaptığı müdahaleye rağmen penaltı noktasını göstermeyen Perez Lasa’nın etrafı maçın bitiş düdüğünden itibaren Barcelonalı oyuncular tarafından sarıldı. Son düdükle Lasa’nın yanına koşan Valdes ise bu hengamede kırmızı kartı gören isim oldu.

Lasa, raporunda Valdes’in kendisine “Hiç mi utanman yok?” dediğini belirtti. Raporun geri kalan kısmında ise “Maç sona erdiğinde hâlâ sahayı terk etmemiştik. Barcelona kalecisi Victor Valdes’e üzerime yürüdüğü ve kararlarımdan birini bağırarak protesto ettiği için kart gösterdim. Aynı oyuncu karta rağmen davranışlarına devam edip, bana ‘ahlâksız’ diye bağırdığı için oyundan ihraç ettim” ifadeleri yer aldı.

Lasa, Valdes’in kırmızı karta rağmen tünelde de peşini bırakmadığını rapora işledi ve “Soyunma odalarına giden tünelde aynı oyuncu, ısrarla davranışlarına devam etti ve ‘ahlâksız’ diye bağırmaya devam etti” diyerek kırmızı kartın da etki etmediğini belirtti.

Ocak ayında Real Madrid ile Celta Vigo arasında oynanan maçta Sergio Ramos maçın hakemi Miguel Angel Ayza Gamez’e hakaret ettiği için 5 maçla cezalandırılmıştı.