SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden olan yatırımcılar şu anda kulübün hisselerinin yüzde 66.64’ünü elinde bulunduran Stan Kroenke’ye hisse başına 20 bin sterlin ödemeyi teklif etti.

Hürriyet’ten Birce Bora’nın haberine göre, teklifi kabul ederse Kroenke 350 milyon sterlin kar ederek futbol kulübünü 830 milyon sterline satmış olacak.

Yatırımcılar Kroenke ile anlaşmaları durumunda şirketin hisselerinin 29.11’ini elinde tutan Alisher Usmanov’a da aynı teklifi yapacaklarını ancak Usmanov’un satmak istememesi durumunda onunla çalışmaya da hazır olduklarını söylediler.

Yatırımcılar kulübün 250 milyon sterlinlik borcunu kapatmayı ve yeni yıldız oyuncuların alınması için de bir bütçe ayırmayı planlıyor.

ARSENAL’DEN AÇIKLAMA GELDİ

İngiliz basınında çıkan Arsenal'in satılacağı yönündeki haberler için kulüpten açıklama geldi. Konu üzerine Arsenal İletişim Sorumlusu Mark Gronella, Reuters'e, “Stan Kroenke Arsenal'le daha uzun süre çalışmak istiyor. Kulübü satmak gibi bir niyeti yok. Potensiyel yatırımcılarla herhangi bir görüşme olmadı” dedi.