SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rakibin hücum gücünü, Emre Belözoğlu'nu durdurarak kırmak isteyen Beşiktaş'ın hocası, İbrahim Toraman'ı, “Sakin olursan kazanırsın. Sen kazanırsan biz kazanırız” diyerek hazırladı.

Tam bir taktik savaşına sahne olacak Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde bir adım öne geçmek isteyen Samet Aybaba, sarı-lacivertlilerin hücum gücünden çekiniyor. Hafta içinde basına, “Onların çift forveti varsa bizim de iki stoperimiz” var diyen Aybaba, topun Sow ve Webo'ya gelmesini engelleyerek gol yememeyi planlıyor. Samet Aybaba, ilk hedef olarak ise Fenerbahçe'nin hücum aksiyonlarını yöneten Emre Belözoğlu'nu durdurmak istiyor; bunun için de kaptanı İbrahim Toraman'a güveniyor. Toraman'a defans hattında değil orta sahada görev verecek Samet Aybaba, kaptanından Emre'ye adım attırmamasını istedi.

Emre sinirlenebilir ama…

Toraman’ı, “90 dakika boyunca sinirlerine hakim olmalısın” sözleriyle uyaran tecrübeli çalıştırıcı, “Emre sinirlenebilir ama sen sakinliğini koru. Sen sakin olursan kazanırsın. Sen kazanırsan takım kazanır” mesajını verdi. İki kaptanın mücadelesinini dışında, Aybaba'nın derbi 11'i de büyük oranda netleşti. Derbide forma isteyen Oğuzhan'ı ilk 11'de değil, kulubüde maça başlatacak Samet Aybaba, oyunun gidişatına göre genç oyuncuyu sahaya sürebilir. Beşiktaş'ın hocası, geçtiğimiz hafta birçok idmanı kaçırmasına rağmen ilk 11'de sahaya süreceği Veli Kavlak'a hücumda Fernandes'i destekleme görevini verdi. Necip'in de kulübede olması bekleniyor.

Ersoy ÖZDEM/AMK