SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor Teknik direktörü Robert Prosinecki zor bir maça hazırlandıklarının farkında olduklarını anlatarak, “Maçtan önce yaptığımız değerlendirmede zor bir maç olacağını biliyorduk. Birincisi galibiyet serimizi inatla devam ettirmek isteğimiz tabii bunun başında. Oyuncularımızı tebrik ediyorum. Bu skor bizim için önemliydi” ifadelerini kullandı.

Mersin İdman Yurdu'na yakıştıramadığı bir oyun oynandığını belirten Prosinecki, “Galip gelmek için oyun anlamında saldıracaklarını biliyorduk.Buna göre önlem almıştık ve çok hayati bir üç puan aldık. Oyuncularımı tebrik etmek istiyorum. Bu yenilmezlik serimizi gidebildiği yere kadar götürmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Kayserisporlu futbolcu Abdullah oyun anlamında bazı pozisyonlar verdiklerini kaydederek, “iyi oynayan taraf bizdik. Bu hafta içi arkadaşlarımızla hatalarımızı örtmek için çalışacağız” diye konuştu.

Sarı-kırmızılı futbolcu Zurab ise altın değerinde üç puan aldıklarını belirterek, “Bizim için seriyi devam ettirmek adına çok önemliydi. Mersin içinde düşme tehlikesi altında bulunmasından dolayı önemli bir maçtı. Takım arkadaşlarım ile birlikte ortaya koyduğumuz mücadeleye tekrar devam edeceğiz. İstanbul maçına çok iyi hazırlanıp serimizi devam ettireceğiz” dedi.