SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor, Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında kendi sahasında Mersin İdmanyurdu'nu 2-1 mağlup etti.

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Giray Bulak, Kayserispor oyuncularının kendilerine kin ve nefret gösterdiğini anlayamadıklarını belirterek “Kayserispor'un takımımıza bu kadar kin ve nefretini anlamış değilim. Hatta 1-0 önde iken bize gösterdikleri tavrı anlamadım. Bunun sebebini anlamadım. Oyun sahasının kenarında top toplayanların oyundan 10-15 dakika almalarını önleyebilmemiz gerek. 90 dakika içerisinde 30 dakika top oynanabildi. Oyuna gelince hiç hesapta olmayan gol yedik. Kendimizin hatasıyla ikinci gölü yedik” dedi.

Gole ulaşmakta zorluk çektiklerini ifade eden Bulak, “Bugün gol yapmakta yine zorlandık. Sadece kenardaki hiç oyunda olmayan çocuklar yüzünden bir kırmızı kart ve ona yakın sarı kart var. Bizim kenardaki çocuklara Fair player'i öğretmemiz gerek. Hakem baskı altındaydı” diye konuştu.

Mersin idman Yurdu oyuncularından Ozan İpek ilginç bir maç oynandığını belirterek “Bugün ilginç bir maç yaşandı. Böyle bir maç yönetimi olamaz. Takım arkadaşımıza verdiği kırmızı kartı verdiği pozisyonu halen anlayamadım. Ben hayatımda bu kadar düdük çalan bir hakem görmedim. Hakemin bıraktığı kadar zamanda oyun oynayabildik. Bu maçı alsak çok daha iyi olacaktı. Bizim için artık her maç bir final” şeklinde konuştu.

Mersin İdman Yurdu oyuncusu Boum ise zor durumda olduklarını ve önümüzdeki haftalarda puan çıkartmak için sahaya çıkacaklarını söyledi.