SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdman Yurdu Kulübü Başkanı Ali Kahramanlı, 2-1 mağlup oldukları Kayserispor maçının ardından Futbol Federasyonu'na ve Merkez Hakem Kurulu'na tepki göstererek, “Eğer bu takım düşürülecekse biz kendimiz düşürürüz” dedi.

Kahramanlı, maçtan sonra yaptığı açıklamada, “Hakemin yaptıklarını herkes gördü. 8 sarı kart ve bir kırmızı kart var. Hakem görevini iyi yapmadı. Ben her zaman söylüyorum. Bu duruma gelmemiz hakemlerin hatası nedeniyle” dedi.

Kahramanlı, “Biz bugüne kadar kimsenin hakkını yemedik kimsenin de bizim hakkımızı yiyemez. İçeride futbolcumuz dövülüyor, hakaret ediliyor, biz bunları hak etmedik. Biz de bu ülkenin takımıyız. Federasyona ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı'na da söylüyorum. Herkes görevini iyi yapmalı. Eğer, amaçları bu takım düşürmekse, biz kendi takımımızı düşürürüz. Biz 29 yıl sonra buraya geldik. Kimsenin hakkını yemedik. Bu maç yönetmek mi, bu resmen katliam yapmaktır. Kavgaysa kavga edeceğiz. Bundan sonra biz de sahaya ineceğiz. Biz bunları hak etmedik. Bizi buraya getiren hakemlerdir” diye konuştu.

Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur ise maçtan sonra yaptığı açıklamada, “Bütün maçlar zor. Ben seyirciye teşekkür ediyorum. Bizi çok iyi destekliyorlar. Sıkıntılı günler yaşadık ama bu günden sonra iyi olacak” ifadesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:16:32,