SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Medical Park Antalyaspor mağlubiyeti sonrasında hakem Süleyman Abay'ın haksız olduğunu savunarak, “İlk yarıda mağlup duruma düşmemize rağmen yüzde yüz 5-6 gol pozisyona girdik ve kaçırdık. Akabinde beraberliği yakaladık. Bir penaltımız var, evlere şenlik. Karşılaşmanın hakemi Süleyman hoca nasıl bu kararı verdi? Anlamış değilim. Büyük takımlara karşı da böyle bir karar verebilir mi acaba? Kendi yaptığımız bireysel hatalardan dolayı kalemizde golü gördük. Kazanmak istiyorduk ama maalesef kaybettik. Önümüzdeki hafta oynayacağımız maçı kazanmak zorundayız” dedi.

Uygun ayrıca, hakem tarafından sahadan çıkarılan yardımcı hocasına da sahip çıkarak, hocaların bu kadar kolay dışarı atılmamaları gerektiğini sözlerine ekledi. Gaziantepsporlu futbolcu Bekir Ozan Has ise, 5-2'den sonra söylenecek çok fazla şeyin olmadığını ifade ederek, “Kötü skor oldu. Özellikle ikinci yarıda oynadığımız oyun kötüydü. Şanssız goller yedik. Nedense Gaziantepspor'a çok kolay penaltılar veriliyor” ifadesini kullandı.

Medunjanin ise karşılaşmayı mağlup bitirdiklerine bakılmaması gerektiğine dikkati çekerek, “İlk yarıdaki güzel oyunumuzu süslemek istedik ama 4-5 net pozisyonun 1 tanesini gole çevirdik. Biz atamadık onlar attı” diye konuştu.

Ayrıca, maçta ve sonrasında, polise hakaret ettikleri gerekçesiyle 3, sahaya girdiği gerekçesiyle 4 olmak üzere toplam 7 Medical Park Antalyaspor taraftarı gözaltına alındı.