SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, “Çok önemli bir 3 puan aldık. Maçtan önce küme düşme potasındaki takımların ve ilk 6'yı kovalayan takımların almış olduğu sonuçları gördük. Maçtan önce 7. sıraya düştük. Böyle bir stratejisi olan maça başladık. Oyunun ilk yarısında 2-0 olabilirdi. Batalla oyun zekasını ve futbol kalitesini konuşturup, golü attı. Fenerbahçe maçını kazanıp, joker almak istiyoruz. Beşiktaş-Fenerbahçe maçının skoru da bizim için önemli” diye konuştu.

“PİNTO PATLAMA YAPACAK”

Bursasporlu taraftarların Pinto'ya gösterdikleri tepkiyi değerlendiren Karaman, “Pinto'yu arkadaşları da destekliyor. Golcü oyuncular gol atamayınca demoralize olur. 30. dakikada Pinto'yu oyundan alıp demoralize etmeyi düşünmedim. Oyundan çok düşmüştü. Hepsine ihtiyacımız var. Sestak, Vederson ve Ferhat uzun süredir sakatlıklar ile uğraşmışlardı. Golden sonrada Pablo'yu çağırıp, gol sevincini Pinto ile paylaşmasını istedim. Pinto'nun bir maçta inanılmaz patlama yapacağına inanıyorum” dedi.

Sağ bek oyuncusu Basser ise, “Maça çok iyi başladık. Penaltı kazandık ama kaçırdık. Diğer pozisyonlarda penaltıyı kaçırmanın etkisini yaşadık. İkinci yarıda da iyi oynadığımızı düşünüyorum. Herkes çok iyi enerji harcadı. Maçı kazanmayı hak ettik. Bana gösterilen yer neresi ise orada elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bugünde elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım ve yaptığımı düşünüyorum. Sakatlandığım pozisyonda topa bakarken, ayağımın burkulduğunu hissettim. Ayağımın kırıldığını sandım. Tedavi yapıldı. Yarın MR'dan sonra belli olacak” dedi.

Maurice Edu da, “Son bir haftadan sonra. Bu maç bizim için çok önemliydi. Herkes sahada elinden geleni yaptı ve 3 puanı hak ettik” şeklinde konuştu.